Відповідь Газпрому. Нафтогаз готує реверс ГТС України з 2020 року - Вітренко

25 квітня 2019, 18:09

У випадку припинення РФ транзиту газу з початку 2020 року Нафтогаз готується перейти на розворот ГТС в реверсному напрямку

Нафтогаз України веде підготовчі роботи для розвороту газотранспортної системи країни в реверсному напрямку в разі припинення РФ транзиту з 1 січня 2020 року. Про це заявив виконавчий директор групи компаній Юрій Вітренко, повідомляє Нафтогаз Україна.

Відео дня

За словами Вітренко, зокрема, проводиться реконструкція компресорної станції Бар (газопровід Союз, Вінницька обл.), що дасть додаткову надійність для здійснення поставок газу із заходу країни в східні регіони.

"Це виклик для системи... У найбільш болючих точках ми намагаємося цю проблему вирішити", - сказав він в інтерв'ю YouTube-каналу skrypin.ua.

Вітренко також зазначив, що в разі припинення РФ транзиту газу через ГТС України не всі потужності на західному кордоні країни (42,5 млн куб. м/добу - Словаччина, 17,1 млн куб. м/добу - Угорщина, 6,4 млн куб. м/добу - Польща) зможуть бути задіяні для імпорту газу з боку Європи.

"Не всі потужності з Європи, з Польщі та Угорщини, наприклад, є так званими безперервними потужностями. Фактично, якщо не буде газу з України в Польщу або Угорщину, ми не можемо розраховувати на те, що газ буде реверсом надходити в Україну. У Словаччині приблизно половина потужностей є неперервним. тобто, теж можемо очікувати, що з найбільш важливого словацького напрямку ми будемо отримувати вдвічі менше газу", - пояснив він.

За його словами, у зв'язку з недостатністю пропускних потужностей при перериванні транзиту, Україна повинна навесні-восени закачати додаткові обсяги газу в підземні сховища для забезпечення потреб країни в майбутній опалювальний період.

Раніше глава Нафтогазу України Андрій Коболєв заявляв, що до зими 2019/2020 Нафтогазу потрібно закачати в підземні сховища більше газу, ніж раніше, тому що Росія може вдатися до деструктивних дій після завершення чинного контракту на транзит.

При цьому Коболєв зазначив, що Нафтогаз не знає, де взяти гроші для фінансування закачування 20 млрд куб. м газу в підземні сховища на наступну зиму.

Показати ще новини
Радіо NV
X