Нафта пішла в мінус, а українських автомобілістів чекає серйозний стрибок цін на автогаз – огляд і прогноз ринку нафти і пального

20 лютого 2017, 13:38
За підсумками минулого тижня, нафта вперше за останні п'ять тижнів зіграла "в мінус". А автомобілістам на зрідженому газі доведеться глибше залізти в кишеню

У понеділок, 13 лютого, світові ціни на нафту впали через дані американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes про збільшення кількості бурових установок у США. Так, за тиждень їхня кількість зросла на 12 одиниць (+1,6%), до 741 штуки.

Відео дня

У вівторок нафта змінила курс у бік підвищення. Цьому сприяла доповідь ОПЕК про скорочення видобутку країнами, що входять у картель, на 890 тис. на добу в січні.

Втім, у середу і четвер світові ціни на нафту знову рушили вниз. Це відбулося на тлі даних Американського інституту нафти (API) про зростання запасів нафти в США. Так, запаси в країні виросли на 9,94 млн барелів – до 513,5 млн барелів. Також негативній динаміці сприяли дані Міненерго США про зростання комерційних запасів нафти в країні на 9,5 млн барелів (+1,9%) – до 518 млн барелів.

У п'ятницю, 17 лютого, нафта трохи додала у ціні. Інвестори побачили позитив у тому, що країни ОПЕК+11 (підписанти віденських угод) на 90% дотримуються домовленості про скорочення видобутку.

На поточному тижні основними факторами, які впливатимуть на вартість нафти, залишаться дані про кількість бурових установок у США, а також статистика запасів у країні. Крім того, додають аналітики консалтингової групи А-95, ринок чутливо реагуватиме на коливання курсу долара і вербальні інтервенції з боку учасників групи ОПЕК+11.

Але повернемося до українського ринку нафтопродуктів. Так, оптовий ринок продовжує рухатися стабільно. За даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, за місяць ціни на нафтопродукти практично не змінилися і тримаються близько 23,1 тис. грн/т.

"Це відбувається на тлі стабільності європейських котирувань і курсу гривні", – вважає Куюн.

Втім, бензин А-95, за підсумками тижня, додав близько 500 грн/т.

Роздрібний ринок минулого тижня не лякав водіїв черговим підвищенням цін. За даними аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, національні оператори залишили свої стели недоторканими. З великих гравців відзначився лише Shell, збільшивши вартість обох видів дизпалива на 4 коп/л, до 23,49 грн/л і 26,99 грн/л.

Столична мережа KLO також підвищила вартість дизеля на 0,30 грн/л, до 22,69 грн/л. БРСМ-Нафта на початку минулого тижня збільшила вартість бензинів і ДТ на 0,20 грн, до 23,69 грн/л на А-95 і 21,89 грн/л на дизпаливо. Відзначилися також східні ретейлери Паралель і Олеум Трейд, накинувши по 25-50 коп/л на всі види палива.

"Як наслідок, середня вартість палива по Україні зросла на 0,1–0,2% по бензинах і 0,2–0,3% по дизелю", – пояснює Сіренко.

За словами операторів, не варто чекати зниження вартості ще тривалий час, оскільки оптовий сегмент унеможливлює це.

А ось скраплений газ дорожчає. Як говорить Куюн, для цього є дві причини: зростання вартості імпортних партій ЗВГ, а також посилення тиску СБУ на ринок. Санкції МЕРТ на заборону ЗЕД найбільшими операторами цього ринку продовжить створювати тиск на ціни. За оцінками експертів, подальше загострення ситуації призведе до зростання цін на автогаз на початку весни до рівня 15-16 грн/л.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X