Нафта на світовому ринку торгується біля максимальної за два тижні позначки

28 грудня 2016, 08:19
Нафта перейшла до слабкого зниження в середу, 28 грудня. Активність на міжсвятковому тижні залишається низькою, і учасники ринку зайняли вичікувальну позицію в очікуванні новин про практичну реалізацію плану ОПЕК щодо зниження видобутку, передає Інтерфакс

Так, лютневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures до 7:00 за Києвом подешевшали на 0,3% - до $55,92/барель.

Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на лютий на торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу опустилися на 0,2% - до $53,78/барель.

Відео дня

Відзначається, що після зростання останніх тижнів ціни на Brent, піднявшись за 12 місяців на 50%, закінчують рік на позначках, що в два рази вище рівнів січня цього року, коли вона в якийсь момент коштувала $27,1.

Рівень оптимізму хедж-фондів щодо ціни на нафту знаходиться на рекордному рівні, все більше аналітиків та інвесторів вважають, що скорочення виробництва виллється у зниження запасів і швидше приведе попит і пропозицію в рівновагу в 2017 році, пише Financial Times.

Ціни можуть вирости на початку року, якщо країни ОПЕК покажуть прихильність досягнутої ними угоди, кажуть аналітики. Крім того, на ціни може вплинути збільшений взимку попит.

13 січня моніторинговий комітет, що складається з членів ОПЕК та країн не-ОПЕК і покликаний контролювати дотримання узгоджених квот, проведе першу зустріч.

Показати ще новини
Радіо НВ
X