НАБУ шукає вкрадені гроші в Латвії, а НБУ програв великий суд - огляд фінансових подій

26 серпня 2016, 17:55
Останній тиждень літа у бізнес-сфері відзначився гучними скандалами як у фінансовій системі, так і в політичному полі

1 Корупція українських податківців та митників вже перевалила за межі кордонів держави. З подачі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) правоохоронні органи Латвії перевірять банківські рахунки місцевих компаній, на які імовірно вивели кошти посадовців Державної фіскальної служби та митниці Київської області.

Відео дня

Як повідомляє НАБУ, посадові особи ДФС у змові із посадовцями київської митниці організували злочинну схему митного оформлення товарів з недостовірним декларуванням товарів. У результаті суттєвого заниженням митної вартості імпорту податківці та митники систематично отримували неправомірну вигоду, яку, за допомогою системи грошових переказів SWIFT та міжнародних банків, перераховували у свої ж офшорні компанії за кордон, впевнені детективи НАБУ.

Зокрема латвійці вивчатимуть документи банківських рахунків британської компанії Iris Assets Limited (засновником якої є белізький офшор B2B Consultants LTD) та її дочірньої структури Abital LP.

А тим часом очільниця одеської митниці Юлія Марушевська готується судитися із головою ДФС Романом Насіровим. Марушевська звинувачує головного податківця у призначенні на посади керівників митних постів своїх людей через незаконні конкурси.

Конкурси на посади керівників митних постів і створення конкурсних комісій належить до компетенції митниці, а не ДФС. Марушевська повідомила, що суд щодо дій Насірова призначено на 28 вересня.

2 Прем'єр-міністр Володимир Гройсман погрожує звільненням усім причетним до провалу запуску системи електронного декларування активів чиновників. Друга спроба запуску системи запланована на 1 вересня 2016 року. «Не хочу нікого лякати, але звільнення – це просто мінімум того, що буде», – заявив Гройсман.

Зокрема, уряд має право притягнути до дисциплінарної відповідальності голову Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПК) Наталію Корчак

Нагадаємо, минулого разу, 15 серпня, систему запустили в заплановані терміни, проте вона не запрацювала на повну силу, оскільки стартувала без атестату Держспецзв'язку. Через відсутність необхідного атестату, чиновників неможливо притягнути до кримінальноъ відповідальності за неправдиву інформацію у деклараціях.

18 серпня Корчак заявила, що Держспецзв'язку до 31 серпня доопрацює програмне забезпечення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та видасть системі сертифікат безпеки. На поточному тижні НАПК скасував доступ до системи електронного декларування.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Чиновники повторно подаватимуть е-декларації своїх активів з 1 по 8 вересня 2016 року.

3 Страхові компанії продовжують систематично порушувати законодавство і не проводять вчасно виплати потерпілим у ДТП. Як свідчать дані Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), 45 страховиків, із 54 зареєстрованих в бюро, порушують законодавчо встановлений 90-денний термін виплати грошей потерпілим.

Середній термін виплат по обов’язковому страхуванню власників автотранспорту на страховому ринку складає 154 дні. Майже третина справ – 28,3% – врегульовуються в строк більше 120 днів.

Антилідерами по виплатах МТСБУ називає Українську охоронно-страхову компанію та СК Аска. На страхові виплати від них українці можуть очікувати по 17 місяців. На третьому місці серед аутсайдерів Українська транспортна страхова компанія. Вона затримує виплати на рік.

Лідерами по швидкості врегулювання страхових випадків МТСБУ називає СК Саламандра (55 днів), Аско-Донбас Північний (58 днів) і PZU Україна (63 дня).

«Зазвичай, врегулювання затягується через тривалий розгляд справи в суді, але оскільки середній строк врегулювання у страхових компаніях коливається від 55 до 516 днів – проблему слід шукати і у внутрішніх механізмах, бізнес-процесах роботи страховиків», – каже генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

4 Олігарх, власник ФК Чорноморець та трьох орденів за заслуги в розбудові України (2011-2013 рр), регіонал і просто радник Януковича обкрутив НБУ навколо пальця. Національний банк програв суд власнику Імексбанку Леоніду Климову ₴310 млн кредиту.

Ці кошти НБУ видав фінустанові 28 листопада 2014 р. як стабілізаційний кредит під особисті гарантії Климова. У травні 2015-го банк визнали неплатоспроможним, у жовтні того ж року регулятор направив вимогу про сплату заборгованості. Климов платити відмовився, тож НБУ подав до суду.

Проте, оскільки Нацбанк подав клопотання до суду про стягнення після того, як закінчився 6-місячний термін поручительства нардепа, НБУ втратив право стягнути з власника Імексбанку свої кошти. Таким є рішення апеляційного суду Одеської області.

Нацбанк продовжить боротьбу за гроші, які не повернув Климов – подано касацію.

НБУ також намагається стягнути заборгованість із інших олігархів: з Олега Бахматюка ₴8,55 млрд, Костянтина Жеваго ₴1,45 млрд, Миколи Лагуна ₴766 млн.

Показати ще новини
Радіо NV
X