НАБУ розкрило схему виведення з Дельта Банку $84,5 млн

9 червня 2017, 16:30
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розслідувало виведення з Дельта Банку $84,5 млн рефінансування, виданого НБУ у 2014-2015 роках

Суд задовольнив клопотання детективів НАБУ і надав їм доступ до усіх відповідних документів для продовження слідства. Про це свідчить постанова Солом'янського райсуду Києва від 31 травня 2017 року, пише Finbalance.

Відео дня

В рамках розслідування НАБУ справи про розкрадання 12 млрд грн рефінансування, у чому підозрюються посадові особи Національного банку та власники й керівники 10 виведених з ринку фінустанов, правоохоронці розкрили одну з найбільших схем розкрадання державних коштів.

Так, слідством встановлено, що 25 листопада 2011 р. Дельта Банк відкрив кореспондентські рахунки у доларах та євро у Meinl Bank Aktiengeselschaft. Дельта Банк уклав договір відповідального зберігання та забезпечення і надав грошові кошти у якості забезпечення виконання кредитних зобов`язань компанією Silisten Trading Limited (Британські Віргінські острови) перед Meinl Bank Aktiengeselschaft за кредитним договором від 22 жовтня 2012-го.

Протягом 2014-2015 років Дельта Банк отримав кредити рефінансування та стабілізаційні кредити НБУ на загальну суму в еквіваленті близько $630 млн. А 19 січня 2015-го гроші з кореспондентського рахунку Дельта Банк у Meinl Bank Aktiengeselschaft у розмірі $87,3 млн, були списані внаслідок невиконання компанією Silisten Trading Limited кредитних зобов`язань.

Слідством встановлено, що грошові кошти, надані в якості позики Silisten Trading Limited в розмірі $84,5 млн, перераховані на рахунок компанії у Baltic International Bank (Латвія).

3 березня 2015 р. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відніс Дельта Банк до категорії неплатоспроможних.

Тимчасовою адміністрацією, запровадженою ФГВФО, не виявлено у Дельта Банк договору застави, укладеного між Дельта Банком та Meinl Bank Aktiengeselschaft. Тобто вказаний договір посадовими особами Дельта Банку не був відображений у звітності банку.

Крім того, під час досудового розслідування встановлено, що на виконання вимог НБУ, посадові особи Дельта Банку повинні були здійснити облік зобов`язання за договором відповідального зберігання та застави і сформувати резерв для покриття кредитного ризику з метою недопущення збитків від неповернення боргу через неплатоспроможність Silisten Trading Limited.

У бухгалтерській звітності Дельта Банку не було відображено договір застави. Проте встановлено, що фактично щодо укладення та підписання вказаного договору між банками здійснювалося листування SWIFT-повідомленнями, де зазначені усі відповідні операції.

Крім того, встановлено, що у своєму SWIFT-повідомленні Meinl Bank Aktiengeselschaft на адресу Дельта Банку повідомив про списання грошових коштів з кореспондентського рахунку та про направлення документів посилкою з використанням компанії DHL. Зазначену посилку отримала компанія ZALEPA 23 січня 2015 року у м. Києві.

У квітні директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що в розслідуванні кримінального провадження щодо можливих зловживань при рефінансуванні банків перевіряється практично все керівництво НБУ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X