НАБУ підозрює Нацбанк та 10 ліквідованих банків у розтраті 12 млрд грн

9 червня 2017, 15:44
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) підозрює посадових осіб Національного банку та власників і керівників виведених з ринку фінустанов у співучасті в розтраті 12 мрд грн рефінансування

Про це свідчить постанова Солом'янського райсуду Києва від 31 травня 2017 року, пише Finbalance.

НАБУ продовжує досудове розслідування кримінального провадження, розпочате у 27 квітня 2016 року. Детективи встановили, що у період 2014-2015 рр службові особи НБУ, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб і за попередньою змовою зі службовими особами 10 банків розтратили кошти НБУ на суму понад 12 млрд грн на користь цих фінустанов, шляхом їх незаконного рефінансування.

Відео дня

За даними детективів НАБУ, мова йде про банки Київська Русь, Південкомбанк, Міськкомерцбанк, Автокразбанк, Терра Банк, Дельта Банк, Хрещатик, Фінанси та кредит, Фінростбанк та Інтеграл-Банк.

Розтрата рефінансування відбувалася з використанням кореспондентських рахунків цих банків, відкритих у австрійських Meinl Bank Aktiengeselschaft та Bank Winter & CO AG, а також у Bank Frick & CjAG (Ліхтенштейн) та East-West United Bank SA (Люксембург). Сзема працювала за принципом погашення кредиторської заборгованості підконтрольних підприємств, яка виникла на підставі кредитних договорів, укладених ними із зазначеними іноземними банківськими установами упродовж 2011-2015 років.

Показати ще новини
Радіо NV
X