НАБУ оцінило багатомільярдні збитки від Роттердам+

4 жовтня 2018, 08:37

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) отримало економічний звіт про безпідставність застосування формули Роттердам+. Встановлена сума - 15 млрд грн. Однак має бути ще проведена експертиза, на підставі якої ухвалять остаточне рішення.

Про це заявив директор Бюро Артем Ситник на засіданні парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Що стосується цієї справи... днями отримано економічний звіт фахівців про те, що дійсно безпідставно застосували Роттердам +. Встановлена сума незаконно стягнутих, фактично отриманих коштів унаслідок необґрунтованого застосування цієї формули. Ця сума становить 15 млрд грн", - сказав він.

Відео дня

Разом з тим він наголосив: "Для того щоб ухвалити остаточне рішення у справі, потрібна експертиза. Зараз вирішується питання разом з прокурором про призначення експертизи та після отримання результатів експертизи буде остаточне рішення".

Також, за його словами, в цьому провадженні є низка міжнародно-правових доручень. "Відповіді на них також будуть впливати на остаточне рішення", - зазначив Ситник.

Він підсумував: "Робота проведена, фактично ми зараз на фінальній стадії до прийняття остаточного рішення".

Нагадаємо, що НАБУ підозрює членів Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) у змові в інтересах енергогенеруючих компаній при затвердженні формули Роттердам+.

НКРЕКП почало застосовувати новий порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни на електроенергію з квітня 2016 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X