Наближення нафти до психологічної позначки і зростання цін на паливо в Україні – огляд і прогноз ринку нафти та пального

12 вересня 2016, 12:54
Світові ціни на нафту різноспрямовано стрибали. А ціни на стелах українських АЗС невблаганно рухаються вгору

Якщо ще тижнем раніше світові ціни на нафту впали до мінімуму за три тижні, то минулий тиждень показував різноспрямовану динаміку вартості сировини.

Так, у понеділок, 5 вересня, світові ціни дещо піднялися після повідомлень про підписання між Росією і Саудівською Аравією заяви про стабілізацію ринку. Цей же фактор впливав на ринки і в першій половині дня вівторка.

Відео дня

Проте, до вечора вівторка світові ціни на нафту знизилися через сумніви інвесторів у переговорах нафтовидобувних країн у кінці вересня.

Середа, 7 вересня, принесла чергове подорожчання вартості нафти. Тут причиною стали новини про готовність деяких країн-виробників сировини заморозити рівень видобутку. Також відіграло роль зниження курсу долара по відношенню до світових валют.

Значне підвищення світових цін відбулося в четвер після даних Американського інституту нафти (API) істотного тижневого зниження запасів у США. Пізніше Міністерство енергетики США повідомило про зниження комерційних запасів на 2,8%. Крім того, число бурових установок в світі зросло в серпні на 66 одиниць (+4,4%), до 1547 штук, повідомили в компанії Baker Hughes.

Проте, в п'ятницю, 9 вересня, вартість нафти перейшла до корекційного зниження після зростання напередодні. Також причинами падіння ціни стали дані від Baker Hughes про зростання числа бурових установок з США на 2,2%.

Наступного тижня вартість нафти визначать динаміка відновлення запасів у США, уточнені дані з імпорту нафти Китаєм і рівень видобутку сировини Росії, говорить директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

"У фокусі також залишаться висловлювання і дії учасників запланованого на 26-28 вересня неформального саміту країн-експортерів нафти, а також наміри ФРС США щодо облікової ставки", – додав він.

Відбулися деякі зміни й на українському паливному ринку. Так, за словами Куюна, темпи зростання в оптовому сегменті на минулому тижні трохи знизилися. Стрибок припав на понеділок і вівторок, коли тривало падіння курсу гривні на міжбанку.

"У середу вперше за 3 тижні зростання цін зупинилось", – сказав Куюн.

На його думку, стабілізація стала наслідком відкату курсу до рівня 26,65-26,70 грн/$1, а також зниження волатильності європейських котирувань.

Досить нервовою була ситуація і на роздрібному ринку. За словами аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренко, головна проблема полягала в тому, що ніхто чітко не міг визначити, як і на скільки зростуть ціни.

Як говорить Сіренко, 9 вересня трейдери масово почали знімати ресурс з реалізації. Тепер ринок чекає зростання ціни на дизельне паливо до 17 грн/л, через новини про припинення поставок палива з російських заводів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За даними Сіренко, великі гравці, як ОККО і WOG підняли ціни за тиждень в середньому на 30 коп/л на дрібнооптові партії. Ще істотніше ціни зросли в регіонах. До 9 вересня у середньому вартість ДТ порівняно з минулим тижнем збільшилася до 16,7 грн/л. Зростання склало 45 коп/л, що в процентному відношенні дорівнює 2,75%.

Втім, на думку Сіренка, український ринок скоро відчує на собі черговий нафтовий ривок. За його даними, за першу декаду вересня спотова ціна дизельного палива за європейськими базисами виросла на $28-31/т, а бензину А-95 – на $53-69/т.

Критичним залишається стан на ринку зрідженого газу. За даними Куюна, дефіцит у торговельному балансі оцінюється в 25%. Минулого тижня у більшості операторів ціни наблизилися до 12,5 грн/л. Максимальна ціна на зріджений газ була зафіксована в кінці лютого – початку березня 2015 р -14,30 грн/л.

"Можливість того, що цей рекорд буде побито в найближчі два тижні, оцінюється як дуже висока", – сказав Куюн.

Показати ще новини
Радіо NV
X