На ринку торговельної нерухомості триває час клієнта

16 лютого 2016, 20:50
1744
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У 2015 році базова орендна ставка в торгових центрах Києва знизилася на 25%

Орендарі в Києві можуть готуватися до нових знижок. За останній рік орендні ставки на комерційну нерухомість впали на чверть, і це ще не межа

У 2015 році базова орендна ставка в торгових центрах Києва знизилася на 25% - до $720 за кв. м. в рік, повідомила компанія JLL, що надає фінансові та консалтингові послуги на ринку нерухомості. У компанії пояснюють це девальвацією гривні, а також низькою активністю нових орендарів на ринку.

"Все разом сформувало умови для "ринку орендаря", на якому останні можуть чинити певний тиск на власників торговельних площ, зокрема, в питанні орендних ставок", – пояснила НВ аналітик відділу досліджень JLL в Україні Мар'яна Супчан.

На думку голови відділу консультаційних послуг у сфері нерухомості українського підрозділу аудиторської компанії EY Марини Крестініної, на зниження орендної ставки впливає і зниження споживчої спроможності населення, що призводить до зменшення товарообігу рітейлерів. А це, своєю чергою, стало причиною перегляду орендних ставок, оскільки орендні платежі безпосередньо залежать від обороту.

Утім, як зазначив виконавчий директор консалтингової компанії Colliers International Олександр Носаченко, незважаючи на зниження орендних ставок в доларовому еквіваленті, останнім часом відзначається зростання ставок у гривні.

В JLL очікують, що в поточному році в столиці відбудеться відкриття нових торговельних об'єктів загальною площею 181 тис. кв. м. Це 18% від усієї пропозиції, прогнозованої на кінець 2016 року, і близько 22% від поточного обсягу якісних торговельних об'єктів у Києві.

У Colliers International прогнозують куди менші обсяги нових площ. За оцінками компанії, в поточному році навряд чи варто очікувати відкриття ТРЦ площею понад 50 тис. кв. м в повному обсязі.

"Враховуючи кризові явища в українській економіці, існує велика ймовірність перенесення термінів відкриття нових об'єктів", – пояснює відмінності у прогнозах Крестініна. За її словами, в 2016 році при відсутності різких стрибків обмінного курсу та при наявності позитивних зрушень в економіці, середні ставки залишаться на поточному рівні.

Але якщо все ж прогнози щодо введення в експлуатацію нових площ виправдаються в повному обсязі, то при обмеженому попиті вони чинитимуть тиск на орендні ставки.

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 18:18

article_img
Смішні заголовки, український шоу-біз і меми про літературу. Найвеселіші канали в Telegram - вибір редакції
Країни

Вчора, 10:11

article_img
У Словенії депутат позбувся мандата після крадіжки сендвіча з магазину
Геополітика

Вчора, 16:45

article_img
Як Лукашенко і Меркель. На яку зовнішню політику розраховують українці від майбутнього президента

Головне

Події

Вчора, 15:48

article_img
Луценко анонсував передачу до держбюджету майже 1,5 млрд грн "грошей оточення Януковича"
Геополітика

Вчора, 21:41

article_img
"Органи пропаганди": у Франції правляча партія відмовила в акредитації RT та Sputnik
Погляди

Вчора, 21:40

article_img
15 лютого: Трамп проти США