На околиці Києва дешевшає житло, а орендарі повертаються в ТРЦ – огляд нерухомості

25 листопада 2016, 15:13
В ТРЦ Lavina Mall знайшли іноземних орендарів, а Київ відстає за темпами будівництва житла
1 Орендарі повертаються в ТРЦ

Столичні девелопери відмовляються від відчаю: орендарі активно повертаються в ТРЦ. Незважаючи на те, що орендні ставки впали, девелопери дивляться з оптимізмом на приплив бажаючих зайняти вакантні площі.
Як повідомив директор компанії NAI Ukraine Віталій Бойко, за результатами виставки торговельної нерухомості MAPIC 2016 вдалося наповнити більше 15 тис. кв. м торгової площі у LAVINA Mall, що істотно дозволяє наблизитися до 100% заповнюваності торгових площ.
У торговому центрі анонсують появу світових брендів з Північної Європи, Великобританії, США, Туреччини і Франції. Багато з них відвідають відкриття Lavina Mall першого грудня.

Аналітики ринку кажуть про те, що ставки як в сегменті класу А, так і в сегменті класу В наступного року не продемонструють якихось різких стрибків до мінімуму чи максимуму.


У гривні вони можуть трохи зрости, а ось в доларах, найімовірніше закріпляться в нинішніх межах.

2 У Києві звели менше житла, ніж у 2015

За підсумками трьох кварталів 2016 року столичні забудовники трохи відстають від заданого в минулому році темпу. Їм сутужно не лише через валютний курс, але й через активність девелоперів з передмістя, що
виросла в рази. У головному управлінні статистики Києва заявили, що загальна площа прийнятого в експлуатацію житла у січні-вересні 2016 року в Києві складає 699,6 тис. кв. м. Цей показник в поточному році на 7,1% менший, ніж за аналогічний період 2015 року. 96,8% загальної площі прийнятого в експлуатацію житла у столиці – будинки з двома та більше квартирами, а 3,2% – це одноквартирні будинки. Таким чином, у січні-вересні 2016 року було прийнято в експлуатацію житлові будинки загальною площею 6,4 тис. кв. м, що складає 0,9% від загальної кількості прийнятого в експлуатацію житла у столиці.
Поступається столиця передмістю й за попитом серед покупців. Київським забудовникам доводиться шукати нові рішення і способи заманити покупця, який нині перебірливий як ніколи.

3 Житло в Києві дешевшає

Квартири у столиці продовжують дешевшати. При цьому сегмент вторинного ринку не обмежений собівартістю, як житло у новобудовах, і ціни тут можуть продовжити знижуватися.

Так, за даними аналітиків domik.ua,
середні стартові ціни на продаж квартир в житловому масиві Липки в доларах США з початку 2016 року знизилися на 10,6%, з $2793/кв. м станом на 1 січня до $2496/кв. м на 18 листопада. Для порівняння, ціни в Старій Дарниці
за аналогічний період впали на 8,5%, з $1002/кв. м до $917/кв. м.
В Софіївській Борщагівці ціни вторинного фонду на однокімнатну квартиру в середньому стартують від $17 тис., а в новобудові від $25 тис.

Покупці, які націлені на вторинний фонд, звертають увагу, крім ціни квартири, на якість ремонту, стан прибудинкової території,
поверху, на якому розташована квартира.
У цих районах вторинної фонд найчастіше конкурує з житлом в новобудовах. Забудовники пропонують гнучку систему розстрочки і більш привабливі для покупця ціни.

Тому купівельний попит на квартири в новобудовах в тій же Софіївській Борщагівці в рази перевищує попит на житло в старих будинках.

Відео дня

Показати ще новини
Радіо NV
X