На митниці триває перманентна війна – Гройсман

10 травня 2019, 20:59

Прем’єр-міністр розповів про опір, який чиниться реформуванню митниці

Деякі українські суди приймають рішення, на їх погляд – законні, але по суті – надзвичайно сумнівні. Наприклад, заборонити уряду приймати рішення. І потім місяцями, роками не приймають рішення по суті взагалі, тобто фактично блокують процес. Останній приклад – ситуація з конкурсом на призначення голови Державної митної служби. Про це у ефірі Радіо НВ заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Відео дня

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва 17 квітня призупинив дію розпорядження Кабміну про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади глави Державної митної служби у рамках забезпечення позову народного депутата від Блоку Петра Порошенка Андрія Антонищака.

"Ми утворили митницю, окрему Державну податкову службу, відповідно до закону про державну службу оголосили конкурс (на посади голів ДПС і ДМС, - ред.). Це - в рамках реформи з міжнародними партнерами", - розповів Гройсман.

"Мені вже як і багатьом людям просто набридло постійно боротись з новими схематозами, новими кланами… це просто катастрофічна історія. Я колись про це буду писати мемуари, думаю, що їх важко буде читати. З приводу митниці – це перманентна війна", - додав він.

На питання про те, між ким і ким точаться "бойові дії", прем’єр відповів, що з одного боку виступають "ті, хто займається сірими і тіньовими схемами, які на цьому заробляють мільярди і корумпують багато кого". З іншого боку – "ті, хто бореться, щоб не ходити з протягнутою рукою по всьому світу, щоб наповнювати бюджет власними ресурсами, в тому числі – і від митниці".

"Я хочу електронну митницю, цифрову і хочу мати таку саму ДПС. Щоб вона була абсолютно сервісною, щоб ніхто не міг впливати, так як сьогодні ніхто не може впливати на систему Prozorro, на систему відшкодування ПДВ, яка сьогодні працює автоматично", - додав Гройсман.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X