На iGov запустили видачу та заміну ID-паспортів онлайн

4 листопада 2016, 11:51
З п'ятниці, 4 листопада, пластиковий ID-паспорт громадянина України можна замовити онлайн через портал державних послуг iGov

Як повідомляє Ain.ua, поки що послуга доступна тільки у Києві та Дніпропетровській області, наступного тижня приєднаються Тернопільська й Полтавська області, потім - інші регіони.

Відео дня

"Думаю, наступні регіони будемо підключати з темпом одна область на 1-2 тижні. Але, на жаль, це більше залежить від колег у ДМС. Я знаю, що вони намагаються максимально прискорити цей процес", - розповів координатор проекту Дмитро Дубілет.

Отримати ID-картку можна в разі зміни прізвища, досягнення 25 або 45 років, а також псування, втрати або крадіжки паперового паспорта. Для цього потрібно заповнити форму на iGov і оплатити адмінзбір: при оформленні за 20 днів - 279 грн., у випадку втрати - ще й мито 34 грн.

При заповненні форми користувач може вибрати зручний для нього час, щоб сфотографуватися й подати необхідні документи.

Нагадаємо, з 1 листопада 2016 року всі українці зможуть оформити ID-паспорт. Нові паспорти - це пластикова карта, що містить електронний носій інформації, на якому записана інформація про біометричні дані власника документа. Такий документ повинен бути краще захищений від підробок і виключити можливість користування іншою людиною.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X