На держпідприємствах дозволили створювати наглядові ради

18 лютого 2016, 14:07
156
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У четвер, 18 лютого ВР прийняла відповідний законопроект

Верховна Рада прийняла закон, який дозволяє створювати на державних підприємствах наглядові ради і включати в них незалежних директорів

За законопроект №3062 проголосував 251 депутат.

Документ дозволить створити механізми захисту держкомпаній від політичного втручання, забезпечить прозорість і підзвітність їх діяльності.

Наглядові ради можна буде створювати в державних і комунальних унітарних підприємствах без проведення корпоратизації (зараз вони існують тільки в господарських товариствах).

«Держава зберігає за собою права акціонера, але основні повноваження по управлінню держкомпаніями будуть передані від міністерств до незалежним наглядовим радам. Незалежні наглядові ради повинні захистити держпідприємства від політичного втручання і забезпечити, щоб держкомпанії працювали ефективно, прозоро і в інтересах громадян», – заявив старший радник міністра економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) Адомас Аудицкас.

Прийняття закону прокоментував у своєму твіттері голова профільного міністерства Айварас Абромавічус.Перелік підприємств, в яких наглядові ради мають бути створені в обов'язковому порядку, і порядок створення наглядовою радою визначать Кабмін і місцеві ради.

Ради будуть погоджувати стратегію і річний фінансовий план, призначати і звільняти керівників підприємств, встановлювати розмір і умови виплати винагороди, формувати підрозділи внутрішнього аудиту. Вони будуть здійснювати відбір незалежного зовнішнього аудитора, приймати рішення про вчинення важливих операцій.

Вибір редакції

Авто

Вчора, 07:02

article_img
Чак Норріс відпочиває. Тест-драйв Ford Ranger
Час відповідати

Вчора, 10:26

article_img
Треба злитися на всіх політиків. Велике інтерв'ю голови Ощадбанку Андрія Пишного
Країни

Вчора, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни

Головне

Події

Вчора, 08:14

article_img
У Запорізькій області внаслідок пожежі загинуло двоє дітей
Економіка

Вчора, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України
Країни

Вчора, 18:33

article_img
"Її угода мертва": Екс-прем'єр Великобританії закликав Мей шукати компроміс щодо Brexit