На чужий коровай. Росія хоче обслуговувати Ан-124 без українського Антонова

28 липня 2016, 09:30
1519
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експлуатанти хочуть посунути Антонов від техобслуговування Ан-124 Руслан

uk.wikipedia.org

У Росії заговорили про можливіть технічного обслуговування найбільшого в світі серійного вантажного літака Ан-124 Руслан без допомоги українського розробника ДП Антонов

Як повідомляє російське видання Коммерсант, стежити за експлуатацією літаків тепер пропонується російському КБ Ільюшина.

Однак у ДП Антонов не хочуть віддавати на поталу свій літак і можуть у відповідь зупинити польоти літаків Руслан за межами Росії - саме там, де вони в основному і працюють.

Видання, посилаючись на джерело на авіаринку, пише, що  продовженням ресурсу і забезпеченням життєвого циклу найбільшого в світі вантажного цивільного літака Ан-124-100 Руслан може зайнятися ВАТ Авіаційний комплекс імені Іллюшина (входить в державну Об'єднану авіабудівну корпорацію, ОАК).

Це питання вже неодноразово обговорювалося з участю основних експлуатантів літака - ДК Волга-Дніпро (найбільший оператор Ан-124-100, який використовує їх для чартерних вантажоперевезень) і ВПС Росії (літаки використовуються в парку 224-го льотного загону).

Зауважимо, що льотний ресурс Ан-124 дуже великий - він становить 50 тис. годин, 10 тис. польотів і 45 календарних років і призначається українським держконцерном Антонов. Він володіє сертифікатом, а також відповідальним за типову конструкцію літака.

За умовами розробника сама процедура продовження ресурсу повинна проводитися набагато частіше - кожні 4 тис. льотних годин.

Наразі  в Росії всі ці процеси гальмують. Сам експлуатант може проводити лише періодичне техобслуговування, а все важкі форми - тільки український виробник за участю ульяновського Авіастар-СП (виконує техобслуговування і ремонт Ан-124, випущених на ульянівському заводі).

Нагадаємо, раніше передмісті Лондона стартував міжнародний аерокосмічний салон Фарнборо, на якому представляли нову модель Ан-178, розроблену на українському заводі Антонов.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Мистецтво

Сьогодні, 10:54

article_img
Головні кінопрем'єри тижня. Скло, Марія - королева Шотландії, Пампушка, Дріс Ван Нотен і інші
Політика

Сьогодні, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Закон щодо протидії буллінгу набув чинності

Головне

Події

Сьогодні, 14:57

article_img
У Львові помер 98-річний лідер бандерівського крила ОУН
Політика

Сьогодні, 11:30

article_img
Голова Ощадбанку Андрій Пишний дав політичну оцінку Арсенію Яценюку
Події

Сьогодні, 08:14

article_img
У Запорізькій області внаслідок пожежі загинуло двоє дітей