МВФ знову знизив прогноз зростання світової економіки

20 січня 2020, 19:11

МВФ прогнозує, що світове економічне зростання трохи прискориться — з 2,9% в 2019 році до 3,3% в 2020 році і 3,4% в 2021 році.

Про це йдеться в оновленому огляді про перспективи розвитку світової економіки, який був представлений сьогодні, 20 січня, у швейцарському Давосі, напередодні відкриття Всесвітнього економічного форуму.

Відео дня

«Це невелике зниження прогнозу на 0,1 процентного пункту на 2019 і 2020 роки та на 0,2 процентного пункту на 2021 рік у основному пояснюється переглядами в сторону зниження прогнозу по Індії. Відносно прогнозованого відновлення світового зростання зберігається невизначеність. Воно як і раніше в значній мірі залежить від підйому в країнах з ринком, що формується, що знаходяться в скрутному економічному становищі і мають недостатньо високі показники, на тлі стабілізації зростання на рівнях, близьких до існуючих, в країнах з розвиненою економікою. Є попередні ознаки того, що рівень активності в обробній промисловості і торгівлі, можливо, долає свою нижню точку спаду. Це частково пояснюється поліпшенням стану автомобільного сектора, оскільки збої, пов'язані з переходом на нові нормативи викидів, починають стихати», - пояснила економічний радник і директор Дослідницького департаменту МВФ Гіта Гопінат.

Вона зазначила, що якщо перша фаза торгової угоди між США і Китаєм буде послідовно виконуватися, очікується, що до кінця 2020 року сукупний негативний вплив напруженості в торгівлі на світовий ВВП зменшиться з 0,8% до 0,5%.

«Активність в сфері послуг залишається на рівні, характерному для підйому, завдяки стійким споживчим витратам, підтримуваним стійким зростанням заробітної плати. Майже синхронізоване пом'якшення грошово-кредитної політики в найбільших країнах підтримує попит і, за оцінкою, підвищує світове економічне зростання на 0,5 процентного пункту і в 2019, і в 2020 роках», - додала Гопінат.

Показати ще новини
Радіо NV
X