МВФ визнав, що борг перед Росією не впливає на співробітництво з Україною

4 квітня 2017, 18:35
Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) визнала відсутність впливу на програму співробітництва з Україною рішення Високого суду Лондона за позовом РФ щодо єврооблігацій на $3 млрд

Про це йдеться в матеріалах Фонду, передає Інтерфакс-Україна.

У документах зазначено, що суд Лондона ухвалив прискорений розгляд позову РФ до України, але одночасно вирішив заморозити виконання зазначеного рішення до наступного засідання, яке очікується в кінці травня. Суд також надав Україні право на апеляцію на вказане рішення.

Відео дня

"Таким чином, рішення суду Лондона не змінює укладення місії МВФ, що Україною були дотримані всі вимоги в рамках оновленої політики кредитування МВФ (Lending-into-Arrears Policy)", - повідомляється в матеріалах МВФ.

У той же час у документі відзначається необхідність подальших зусиль з боку України щодо врегулювання цієї ситуації для досягнення встановлених програмою співпраці цілей.

У свою чергу, голова місії МВФ в Україні Рон Ван Руден (Ron Van Rooden) під час телефонної конференції у вівторок повідомив, що рада директорів буде проводити оцінку дотримання Україною вимог політики кредитування МВФ у всіх подальших переглядах програми співпраці EFF.

Нагадаємо, що Високий суд Лондона в середу схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд.

У той же час у рішенні суду відсутнє остаточне рішення по суті спору. Крім того, у рішенні зазначається, що деякі містяться в ньому визначення потребують уточнення, та є багато важливих питань, з якими суд повинен розібратися.

Київ має намір оскаржувати рішення Високого суду Лондона. Суд дав дозвіл на подачу апеляції.

Також повідомлялося, що Лондонський суд "заморозив" рішення про розгляд позову Росії до України.

МВФ визнав суверенний характер боргу, але зберіг можливість продовження фінансування України, незважаючи на дефолт по цьому боргу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X