МВФ виступив проти податкової амністії в Україні - Данилюк

22 березня 2018, 12:36

Міжнародний валютний фонд (МВФ) виступає проти проведення в Україні податкової амністії в будь-якій формі.

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Вони (МВФ - ред.) проти, так як досвід інших країн демонструє, що далеко не скрізь це спрацювало. Перш ніж вводити "нульову декларацію", потрібно провести консультації: показати МВФ, а головне - всім українцям, для чого це потрібно і в якому пакеті будемо вносити", - заявив він.

Відео дня

Данилюк зазначив, що Мінфін також розглядає ініціативу щодо внесення законопроекту про "нульову декларацію" і непрямі методи в пакеті з BEPS, проте наголосив, що це не пов'язані між собою кроки.

"Інша справа - разове розкриття інформації про майно перед початком міжнародного обміну інформацією, так зване voluntary disclosing. Це стандартна процедура, яка проводилася багатьма країнами перед початком обміну інформацією", - додав міністр.

За його словами, зараз міністерство разом із Нацбанком і експертами вивчають такий досвід для розробки проекту закону.

Нагадаємо, що раніше президент України Петро Порошенко виступив за проведення податкової амністії в Україні та запропонував повернутися до обговорення "нульової" декларації.


Податкова амністія - заходи з надання платникам податків права сплатити суми податків, за якими минули встановлені податковим законодавством терміни платежів.

Показати ще новини
Радіо NV
X