МВФ вирішив допомогти Україні з законопроектом про антикорупційний суд - Данилюк

9 лютого 2018, 17:48

Група експертів Міжнародного валютного фонду (МВФ) в рамках візиту до Києва, серед іншого, нададуть владі України рекомендації щодо законопроекту про створення Антикорупційного суду.

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, передає Інтерфакс-Україна.

"Разом з місією прибуде кілька експертів, які працюватимуть і нададуть рекомендації щодо закону про створення Антикорупційного суду", - сказав міністр.

Відео дня

За словами Данилюка, зараз саме той час, коли ця місія МВФ необхідна для того, щоб Україна могла просунутися далі у співпраці з Фондом.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) раніше заявив, що ключовими умовами виділення траншу кредиту є прийняття закону про Антикорупційний суд, а також виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня.

Так, 23 грудня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект Петра Порошенка Про Антикорупційний суд.

Пізніше Європейський Союз (ЄС) розкритикував президентський законопроект, оскільки він суперечить обіцянкам Києва та рекомендації Венеціанської комісії.

МВФ також розкритикував законопроект, стверджуючи, що окремі його положення не сумісні із зобов'язаннями України за програмою співпраці з Фондом.

Зауваження МВФ стосуються процедури добору суддів, положень закону, спрямованих на гальмування створення Антикорупційного суду, а також щодо юрисдикції суду. Всього в МВФ зробили дев'ять системних зауважень.

Крім того, посол США в Україні Марі Йованович заявила, що після реєстрації законопроекту про Антикорупційний суд у Верховній Раді, його необхідно включити до порядку денного і врахувати рекомендації Венеціанської комісії.

Відзначимо, що посол Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі вважає, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Показати ще новини
Радіо NV
X