МВФ вимагає від України більшого підвищення цін на газ - ЗМІ

24 жовтня 2018, 12:46

У рамках нових домовленостей України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) ціна на газ для населення має зрости ще на 40%. Однак, якщо раніше йшлося про разове підвищення тарифів, зараз те ж саме пропонується зробити в кілька етапів. У країни на це є рік.

Про це виданню Економічна правда повідомили джерела, знайомі з ходом переговорів і позицією кредитора.

Так, програма співпраці з кредитором передбачає доведення ціни на газ до ринкової, а це означає, що вирости ціна, за домовленостями, повинна ще на 40%.

Відео дня

Ринкова ціна розраховується на базі імпортного паритету - середньої ціни на імпортний газ за певний період. Ця складова в структурі ціни на газ для споживачів є найбільшою. Вона включає прогнозну ціну на німецькому газовому торговому майданчику (хаб NCG), а також вартість транспортування газу від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію і Словаччину.

Співрозмовники видання вказують на те, що в МВФ впевнені, що не виконати такі "пільгові умови" підвищення ціни на газ Україна не зможе.

За інформацією видання, кредитор очікує чергового підвищення навесні наступного року - на 15%, а наступне заплановано на осінь 2019 року.

Яким саме буде крок підвищення, буде залежати також від ситуації на світових сировинних ринках.

На засіданні уряду 24 жовтня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що ціна на газ для населення не буде підвищуватися до кінця поточного опалювального сезону.

"Хочу чітко повідомити, що ні в цьому році, ні в цьому опалювальному сезоні більше ціна на газ підвищуватися не буде. Крапка", - сказав він.


Нагадаємо, що минулої п'ятниці Кабмін прийняв рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року.

До цього часу ціна газу для постачання населенню і ТКЕ залишиться на колишньому рівні - 4 942 грн за 1 тис. куб. м, а для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів - 6 958 грн за 1 тис. куб. м. З 1 листопада кінцева ціна для населення становитиме 8 593 грн за 1 тис. куб. м газу.

Нагадаємо, що Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року. Місія МВФ з 6 по 19 вересня цього року працювала в Києві.

Як повідомив глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв, Україна домовилася з МВФ про поступове підвищення ціни на газ. За його словами, з представниками місії Фонду досягнута "принципова домовленість". Передбачається, що ціна на газ буде доведена до рівня імпортного паритету до 2020 року, тобто протягом двох років.

Показати ще новини
Радіо NV
X