МВФ вимагає від України запровадити новий податок

13 лютого 2017, 08:11
Додатковий пенсійний податок може бути введений в Україні в межах пенсійної реформи

Про це йдеться в проекті меморандуму з Міжнародним валютним фондом, передає агентство Українські новини.

"Додатковий податок на внески соціального страхування буде введено до сплати роботодавцями актуарно справедливо, який буде накопичуватися на персоніфікованих рахунках", - йдеться в проекті меморандуму.

Відео дня

Надходження від нього стануть проміжним джерелом фінансування пенсійної реформи.

Окрім того, у тексті меморандуму наголошують на необхідності передбачити новий вибір варіантів виходу на пенсію з більш широким діапазоном пенсійного віку, ніж зараз.

В цілому пенсійна реформа повинна привести до економії не менше 3% ВВП у порівнянні з 2016 роком за рахунок продовження ефективних років трудового стажу населення.

Нагадаємо, 1 лютого Рева заявив, що МВФ вимагає підвищити пенсійний вік для українців, але в нинішній ситуації у Мінсоцполітики немає аргументів на користь такого заходу.

Міністр наголосив, що підвищення пенсійного віку буде останнім кроком після вичерпання всіх можливостей вирішення проблеми Пенсійного фонду.

"Якби я був переконаний, що пенсійний вік потрібно підвищувати, я б вийшов і публічно про це заявив. Я би взяв на себе політичну сміливість, але поки що я не маю аргументів для цього. Я бачу інші можливості вирішення проблеми", - підсумував Рева.

До цього віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявляв, що підвищення пенсійного віку не дасть бажаного ефекту зі скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду України.

Показати ще новини
Радіо NV
X