МВФ відреагував на призначення нового глави Нацбанку

15 березня 2018, 17:50

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вітає призначення Якова Смолія головою Національного банку України (НБУ) і наголошує на важливості збереження незалежності регулятора.

Про це йдеться в прес-релізі МВФ з посиланням на постійного представника фонду в Україні Йоста Люнгмана.

"Ми вітаємо призначення Якова Смолія головою Національного банку України і розраховуємо на співпрацю з ним і з очолюваним ним інститутом", - зазначив Люнгман, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

У фонді зазначили, що протягом останніх років регулятор "разюче просунувся" вперед в питаннях грошово-кредитної політики та оздоровлення банківської системи і постав як критично важливий якір стабільності в Україні.

"Важливо, щоб НБУ в складі команди високопрофесійних фахівців продовжував ці зусилля і залишався незалежним", - відзначили в МВФ.

Як повідомлялося, 15 березня Національному банку України нарешті отримав нового повноцінного главу. Спочатку Верховна Рада України схвалила відставку Валерії Гонтаревої. Звільнення Гонтаревої об'єднало всю Раду. Такої великої кількості голосів "за" - 342 - вже давно не набирав жоден, навіть найважливіший закон. Заява про відставку Гонтарева написала ще на початку квітня минулого року, і з того часу перебувала в неоплачуваній відпустці.

Через годину депутати 247 голосами дали свою згоду на пропозицію президента Петра Порошенка призначити новим главою НБУ Якова Смолія. Останні 10 місяців, з 11 травня 2017 року, він керував регулятором в ролі виконуючого обов'язки.

Показати ще новини
Радіо NV
X