Змінили формат. Україна і МВФ переключилися з трирічної програми на 18-місячну stand by

7 травня 2020, 17:12

В результаті переговорів Україна і МВФ відмовилися від програми розширеного фінансування і повернулися до співпраці в рамках механізму stand-by (Уточнено)

В результаті переговорів Україна і Міжнародний валютний фонд відмовилися від попередньо узгодженої трирічної програми розширеного фінансування EFF і переключилися на 18-місячну програму stand by.

Відео дня

Про це під час брифінгу 7 травня повідомив представник МВФ Джеррі Райс, передає Інтерфакс-Україна.

«Переговори переключилися на 18-місячний stand by», — сказав Райс.

За словами Райса, МВФ знаходиться в тісному контакті з владою України щодо обговорення параметрів нового механізму фінансування, який допоміг би країні ефективно протидіяти пандемії в економіці та медицині.

Він додав, що місія обговорює заходи, які можуть бути підтримані, скоріше, через програму stand by, ніж через EFF.

«Коли ситуація відновиться, фокус знову може зміститися на рішення проблем довгострокових структурних реформ в Україні, щоб сприяти більш сильному і більш інклюзивної зростання», — зазначив представник фонду.

Раніше в цей же день стало відомо про те, що у місії МВФ в Україні змінився глава. Замість Рона ван Родена з 1 травня українську місію очолює Іванна Владкова Голлар, яка раніше була представником фонду в Молдові.

Уточнення. Як пізніше уточнив у своєму Facebook представник МВФ Владислав Рашкован, переговори України з МВФ тривають.

«Закінчення цих переговорів ви побачите в офіційних повідомленнях про Україну. Так що остаточних рішень ще немає», — додав представник фонду.

Також він зазначив, що в сформованих в світі умовах невизначеності МВФ розуміє, що країнам складно планувати структурні реформи на кілька років вперед.

«Це проблема для багатьох урядів, не лише для уряду Дениса Шмигаль. І рішення зміни програм не є специфічним рішенням Фонду для України — поки що в цілому це позиція Фонду в багатьох країнах. Вона може помінятися, але за останні 2 місяці МВФ не затвердив ні однієї нової програми EFF », — додав Рашкован.

Представник фонду додав, що програма stand by є більш сфокусованої на антикризові заходи, а допомога по ній отримати легше. Відзначається, що отримані кошти можуть бути також спрямовані в бюджет для часткового покриття дефіциту.

На цей час Україна веде переговори про отримання нової програми МВФ обсягом близько $ 8 млрд. Для цього залишилося виконати останню вимогу — ухвалити "антиколомойський" законопроєкт. Верховна Рада може розглянути його в другому читанні 13 травня.

Головним призначенням кредитів stand by є кредитування макроекономічних стабілізаційних програм, здійснюваних країнами-членами. В умовах кризи stand by є більш ефективним механізмом.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X