МВФ відмовився схвалювати пенсійну реформу Гройсмана – ЗМІ

26 травня 2017, 15:37
Міжнародний валютний фонд не схвалив пенсійну реформу, яку підготував Кабінет Міністрів

Про це Українським новинам повідомило джерело в уряді, коментуючи результати роботи місії МВФ в Києві з 16 по 26 травня.

Зокрема МВФ висловив претензії до ініціативи уряду щодо осучаснення пенсій на постійній основі і скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.

Відео дня

"Ці дві ініціативи МВФ не підтримує", - заявив співрозмовник агентства.

Крім того, МВФ категорично проти планів уряду знизити коефіцієнт оцінки вартості року стажу у формулі розрахунку пенсій з 1,35 до 1.

Фактична відміна цього коефіцієнта може привести до істотного зниження пенсії - на 30-40%.

Нагадаємо, що місія МВФ 26 травня завершила роботу в Україні.

У заяві фонду за підсумком роботи зазначається, що необхідно продовжити технічну роботу над низкою законопроектів, в тому числі і про пенсійну реформу.


Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що пенсійна реформа буде проведена: "Після того як парламент прийме це рішення, я готовий нести повну політичну відповідальність, аж до відставки, і я гарантую, що ми проведемо цю реформу".

Нагадаємо, що в квітні постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше заявив, що проведення пенсійної та земельної реформ, а також приватизації є перевіркою для уряду Гройсмана.

11 березня 2015 року МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом 17,5 млрд доларів строком на 4 роки.

Меморандум між Україною і МВФ передбачає, що для створення стабільної основи системи пенсійного забезпечення Верховна Рада повинна до кінця квітня 2017 прийняти комплексну пенсійну реформу, яка вступить в силу з 1 січня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X