МВФ відклав запуск ринку землі в Україні

21 липня 2017, 08:34
Земельна реформа, яка повинна запустити ринок сільськогосподарських земель, і яка раніше була ключовою умовою надання наступного траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ), відкладена

Так, за словами представника МВФ Вільяма Мюррея (William Murray), земельна реформа як і раніше є важливою умовою програми. Разом з тим, щоб досягти консенсусу з ключових питань, необхідно відстрочити її до кінця року.

Відео дня

"Четвертий перегляд програми радою директорів можливий після того, як необхідні в рамках цього перегляду реформи будуть імплементовані. Основними з них є пенсійна реформа, заходи щодо прискорення приватизації і конкретні результати в боротьбі з корупцією", - цитує агентство Інтерфакс-Україна його слова з традиційного брифінгу у Вашингтоні.

Крім цього, додав Мюррей, в рамках четвертого перегляду важливими також є продовження фіскальної реформи і реформа енергетичного сектора.

Раніше ЗМІ повідомляли, що пункт про необхідність запуску ринку землі не буде обов'язковою умовою для виділення Україні чергового траншу від Міжнародного валютного фонду.

"Президент Петро Порошенко попросив зняти питання про запуск ринку землі з порядку денного і Крістін Лагард, глава МВФ, погодилася", - повідомляло джерело.

Пізніше Bloomberg повідомляв, що виділення наступного траншу фінансової допомоги Україні від Міжнародного валютного фонду (МВФ) загальним розміром $17,5 млрд буде відкладено до кінця цього року, оскільки парламент не прийме всі необхідні реформи до літніх канікул.

Нагадаємо, що в квітні постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше заявив, що проведення пенсійної та земельної реформ, а також приватизації є перевіркою для уряду Гройсмана.

11 березня 2015 року МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом $17,5 млрд терміном на 4 роки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X