Українські біженці можуть допомогти Європі з нестачею робочої сили — МВФ

25 квітня 2022, 09:17
МВФ (Фото:REUTERS / Yuri Gripas)

МВФ (Фото:REUTERS / Yuri Gripas)

Українські біженці, які залишаться в Європі на тривалий час, можуть допомогти європейським країнам із дефіцитом робочої сили.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Українські біженці, які залишаться у Європі на довгий період, допоможуть європейським країнам із дефіцитом робочої сили. Про це в інтерв'ю Голосу Америки заявив директор Європейського департаменту МВФ.

Відео дня

«У довгостроковій перспективі Україна хоче, щоби біженці повернулися. Чим раніше це станеться, тим краще. Однак деякі біженці можуть залишитися на довгий період, і це буде позитивом для Європи, тому що в середньостроковій перспективі в Європі не вистачатиме робочої сили», — заявив Кемер.

Також зазначається, що війна в Україні найбільше зачепила східноєвропейські економіки. У тому числі тому, що країни Східної Європи приймають найбільше біженців.

«Ми погіршили прогноз нинішнього зростання в країнах Східної Європи на 1,5 п.п. Для просунутих економік ми погіршили цей прогноз на 1 п.п., тобто на ці країни криза значно впливає», — заявив Кеммер.

У той же час представник МВФ зазначив, що це відбувається після значного відновлення східноєвропейських економік з ринками, що розвиваються. Відновлення було значно більшим, ніж у розвинених європейських економіках.

За даними ООН, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну країну залишили майже 5,2 мільйона українців.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X