Світова економіка відновлюється швидше прогнозів — МВФ

22 березня 2021, 10:55

У Міжнародному валютному фонді наголошують, що відновлення економіки в різних країнах проходить нерівномірно. Серед ризиків для зростання економіки в Фонді назвали нові штами коронавірусу.

Відновлення світової економіки виявилося більш швидким, ніж прогнозувалося раніше. Про це йдеться в заяві першого заступника глави МВФ Джеффрі Окамото.

«У січні ми прогнозували глобальне зростання економіки в 2021 році на рівні 5,5%, але з'являються перспективи швидкого відновлення - завдяки додатковим фінансовим стимулам, особливо в США, і перспективам більш масштабної вакцинації», - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У той же час відзначається, що в різних країнах відновлення економіки відбувається нерівномірно. Незважаючи на більш сильне, ніж очікувалося, відновлення економіки в другій половині 2020 року, ВВП в більшості країн залишається значно нижче до-пандемічного рівня.

Серед ризиків для швидкого відновлення економіки в МВФ назвали поширення нових штамів коронавірусу.

У Фонді припускають, що сукупний дохід на душу населення в країнах з ринком, що формується і в країнах, що розвиваються, за винятком Китаю, (крім Китаю) в період між 2020 і 2022 роком буде на 22% нижче, ніж був би без пандемії.

Це може привести до того, що майже 90 млн людей опиняться за межею бідності з початку пандемії.

Нагадаємо, що в своєму січневому прогнозі МВФ поліпшив прогноз відновлення світової економіки до 5,5% - це на 0,3 п.п. вище жовтневого прогнозу Фонду. Поліпшили прогноз зростання світової економіки і аналітики Deutsche Bank. Вони пророкують зростання світового ВВП  на 6,8% в 2021 році і на 4,6% - в 2022 році.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X