МВФ рекомендує Україні підвищити акцизи на пиво та міцний алкоголь

9 лютого 2016, 18:21
Експерти МВФ запропонували владі підвищити ставки акцизів на пиво до 3, 10 грн за літр, на вино - до 0, 1 грн за літр, на міцний алкоголь - до 123 грн за літр протягом наступних двох років

Як пише УНІАН, крім того аналітики радять встановити нульову ставку по всіх продуктах з етилового спирту, що не призначені для споживання громадянами.

Наразі ключові акцизи на алкоголь встановлені у наступних показниках: на пиво - 2, 48 грн / літр, вино - 0, 01 грн / літр, міцний алкоголь - 105, 8 грн / літр.

Відео дня

"Україна могла б орієнтуватися на доведення ставок акцизів до показників, які використовуються в інших країнах регіону, - йдеться в звіті. - У той же час, ставки слід підвищувати акуратно, з урахуванням впливу на виробничі операції. Підвищення ставок акцизного податку сприяло б зменшенню негативного впливу споживання підакцизних товарів".

Причому в МВФ переконані, що акциз на нафтопродукти можна залишити на нинішньому рівні - 13% і збільшити надходження за цією статтею доходів бюджету за рахунок правильного адміністрування цього акцизу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X