МВФ проведе оцінку закону про Антикорупційний суд

8 червня 2018, 08:31

Верховна Рада прийняла закон про Антикорупційний суд, і Міжнародному валютному фонду (МВФ) потрібен час для його оцінки.

Про це повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс, передає Інтерфакс-Україна.

Райс пояснив, що для МВФ важливим є забезпечення створення незалежного антикорупційного суду, який виправдовує очікування українського народу та заслуговує на довіру.

Відео дня

"У зв'язку з цим, вирішальним є процес добору суддів, що засідають в цьому суді, і важливо, щоб панель незалежних експертів, яка підтримує той процес, відігравала вирішальну роль в перевірці того, що кандидати на посаду судді мають необхідну кваліфікацію", - наголосив він.

Ухвалення Радою в четвер закону про Вищий антикорупційний суд доповнює антикорупційну стратегію влади України, а такий суд є її новим основоположним компонентом, вважає постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

"Фахівці МВФ проведуть аналіз документа на предмет його відповідності з домовленостями, досягнутими в контексті програми реформ, яку підтримує МВФ", - заявив він.

Нагадаємо, що 7 червня Верховна Рада в другому читанні і в цілому схвалила законопроект про Вищий антикорупційний суд.

Раніше закон схвалив парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя. Як передає Інтерфакс-Україна, за таке рішення на засіданні комітету проголосувало 12 осіб.

Ухвалення закону є обов'язковою умовою надання МВФ наступного траншу Україні - з чим, у свою чергу, пов'язані й інші пропозиції макрофінансової допомоги для країни. Зокрема, Державний департамент США закликав Україну узгодити законопроект про Антикорупційний суд з вимогами МВФ.

4 червня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку з поста глави уряду в разі, якщо в країні не буде створено незалежний Антикорупційний суд.

6 червня, посли країн Великої сімки звернулися до народних депутатів із закликом ухвалити законопроект, наголосивши, що створення такого суду має стати невід'ємною частиною антикорупційних зусиль України.

Антикорупційний суд розглядатиме справи, якщо предмет злочину або заподіяної шкоди щонайменше в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня - це 881 тис. грн). Деякі зі статей стосуються порушень, пов'язаних з наркотиками або зброєю, а от щодо електронного декларування - жодної.

Юрисдикція суду поширюється на всю територію України. Законопроектом передбачено, що Антикорупційний суд буде судом першої та апеляційної інстанції. Судді обиратимуться за конкурсом.

Показати ще новини
Радіо NV
X