МВФ прогнозує крах третини європейських і черті американських банків

6 жовтня 2016, 08:59
Велика кількість банків у найбагатших країнах світу дуже ослаблені, їхні проблеми вже не вирішить ні посилення зростання світової економіки, ні підвищення відсоткових ставок

Про такий висновок йдеться в опублікованій доповіді МВФ про фінансову стабільність, пише Інтерфакс.

Зауважимо, що близько третини європейських банків з активами на $ 8,5 трлн і чверть банків в США з активами на $ 3,2 трлн належать до цієї групи, за підрахунками аналітиків.

Відео дня

"Фінансова стабільність тепер залежить від того, наскільки добре фінансові установи адаптуються до цієї нової ери" з більш жорстким регулюванням і наглядом, стриманими темпами зростання і низькими процентними ставками, йдеться в доповіді. Потрібні фундаментальні зміни як в бізнес-моделях банків, так і в структурі системи, щоб забезпечити життєздатну і здорову банківську систему", - вважають експерти МВФ.

Разом із тим показники капіталу і структура банківських активів наразі значно кращі, ніж до фінансової кризи. Проте низька рентабельність залишається суттєвою проблемою, яку не вирішити циклічним відновленням економіки.

Зокрема, МВФ звертає увагу на банки єврозони, прибутки яких зараз наполовину менше середніх рівнів в 2004-2006 роках, при цьому Європа відстає від США з точки зору позбавлення від проблемних кредитів.

Крім Європи, істотні побоювання експертів МВФ в середньостроковій перспективі викликає фінансова стабільність Японії і Китаю.

Показати ще новини
Радіо NV
X