МВФ пригрозив Україні зривом програми допомоги в разі неприйняття держбюджету-2016

18 грудня 2015, 10:58
Міжнародний валютний фонд попередив про ризик зриву програми розширеного фінансування (EFF) України, якщо народні депутати не приймуть державний бюджет на 2016 рік

За словами першого заступника директора-розпорядника МВФ Девіда Ліптона, прийняття держбюджету, що передбачає зниження граничного розміру дефіциту до 3,7% ВВП, є ключовою вимогою для завершення другого перегляду програми EFF, пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Прийняття бюджету, який буде йти врозріз з цілями програми на 2016 рік і на середньострокову перспективу неминуче зірве програму і надання Україні передбаченого програмою фінансування", - підкреслив він.

При цьому представник МВФ додав, що важливою є також реалізація структурних реформ, які виключають пільги в оподаткуванні та розширюють податкову базу.

Нагадаємо, раніше представник МВФ в Україні Жером Ваше заявив про те, що програма співпраці розширеного фінансування EFF між МВФ і Україною знаходиться в зоні ризику. Проблема криється в бюджетній політиці України, яка повинна відповідати узгодженій програмі.

Раніше міністр фінансів України Наталія Яресько повідомляла, що чинне податкове законодавство призведе до втрати Україною програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) була затверджена 11 березня цього року для підтримки економічної стабілізації в Україні і визначає широкі і глибокі економічні реформи, спрямовані на відновлення стійкого зростання в середньостроковому періоді та підвищення рівня життя громадян країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X