МВФ погіршив свій прогноз щодо перспектив економіки РФ

19 січня 2016, 13:16
МВФ погіршив свій прогноз щодо перспектив економіки РФ в 2016 році, повідомляє РБК

Зокрема, згідно з прогнозом МВФ в новому році російська економіка скоротиться на 1%, а не на 0,6%, як очікувалося раніше. Таке погіршення ситуації в економіці експерти пов'язують з санкціями і цінами на нафту.

Відео дня

Однак, у МВФ також відзначили, що падіння економіки РФ зробить негативний вплив на інші країни СНД. Частина з них і сама зіткнеться з скороченням доходів від нафтогазового експорту і буде змушена додатково реформувати власні економіки.

Очікується, що середне зростання економік країн СНД (за винятком Росії) складе в 2016 році лише 2,3%, що на 0,5 пунктів менше, ніж передбачалося раніше.

При цьому, вже в 2017 році економіка Росії може повернутися до скромного зростання в 1%.

Нагадаємо, ціни на нафту впродовж декількох місяців демонструють тенденцію до істотного падіння. Цьому сприяє як загальний надлишок сировини на ринку (обумовлений позицією найбільших виробників ОПЕК, зокрема, Саудівської Аравії), так і вихід на ринок американської нафти.

Крім того, Іран після скасування санкцій планує повернути собі колишні позиції в ОПЕК і на міжнародному ринку і до осені збільшити експорт сирої нафти до 2 мільйонів барелів на день, що на думку аналітиків, істотно позначиться на ціні "чорного золота".

На даний час російський бюджет-2016 розрахований на середньорічну ціну на нафту марки Urals у $50 за барель і середньорічний курс 63,3 рубля за $1. За даними агентства Reuters, російська влада, зіткнувшись з різким падінням цін на нафту і рецесією економіки, збирається внести правки до бюджету і на 10% скоротити витрати.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X