МВФ оцінив підвищення облікової ставки Нацбанком

1 лютого 2018, 13:21

Міжнародний валюти фонд (МВФ) позитивно оцінює підвищення облікової ставки Національним банком України (НБУ).

Про це повідомив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман, передає Інтерфакс-Україна.

На думку представника Фонду, одним із завдань для України є утримання інфляції, збереження політики гнучкого обмінного курсу для підтримки конкурентоспроможності української економіки.

Відео дня

Люнгман також закликав у політиці підвищення зарплат орієнтуватися на зростання продуктивності праці, оскілки надмірне збільшення зарплат зашкодить стабільному зростанню.

Як повідомлялося, серед інших вимог МВФ - запровадження ринкових цін на газ і створення антикорупційного суду.

Нагадаємо, напередодні НБУ відчутно підвищив свою головну облікову ставку - відразу на 1,5%, до 16%. Це підвищення ставки стало третім поспіль. На думку регулятора, більш жорстка монетарна політика сприятиме поступовому зниженню споживчої інфляції.

Примітно, що напередодні прем'єр-міністр Володимир Гройсман висловився проти підвищення облікової ставки Нацбанком тому, що це призведе до подорожчання грошей для економіки. "Нам потрібно знижувати облікову ставку за кредитами, тому що вони мають бути доступними для економіки. Це питання до Національного банку", - заявив прем'єр.

Варто зазначити, що однією з причин, чому НБУ вирішив підняти свою ключову ставку, стало "відсутність прогресу в проведенні структурних реформ".

Показати ще новини
Радіо NV
X