МВФ не задоволений українською системою спрощеного оподаткування

1 коментувати
У МВФ вважають, що модель спрощеної системи для малих платників податків залишається неадекватною

У МВФ вважають, що модель спрощеної системи для малих платників податків залишається неадекватною

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає, що нинішня система спрощеного оподаткування в Україні не відповідає вимогам і відзначає необхідність її подальшого реформування, передає Інтерфакс-Україна

"Модель спрощеної системи для малих платників податків залишається неадекватною, оскільки вона все ще надає можливості для арбітражу між нею і загальною системою, і подальші реформи в цій сфері могли б принести додатковий дохід (близько 1% ВВП) при одночасному зменшенні диспропорцій", – йдеться в матеріалах другого перегляду програми EFF.

У МВФ зазначають, що після податкової реформи в 2016 році загальний рівень оподаткування і податкових ставок в Україні перестав оцінюватися як високий за міжнародними стандартами.

У Фонді також очікують, що загальний обсяг податкових надходжень в 2016 році знизиться до 34% від ВВП, в результаті чого в цілому буде відповідати середньому показнику в Центральній та Східній Європі.

Крім того, у МВФ чекають збільшення частки непрямих податків у загальному обсязі податкових надходжень в Україні в 2016 році до рівня середнього показника країн Центральної та Східної Європи.

При цьому прогнозується, що податкове навантаження на робочу силу, яка раніше становила приблизно 43% загальних витрат на оплату праці і набагато перевищувала середній показник у країнах ОЕСР (36%), скоротиться майже на 9 процентних пунктів.

Нагадаємо, що протягом січня-червня поточного року платниками єдиного податку сплачено понад 7,1 млрд. грн. Порівняно з минулим роком надходження податку зросли на 58%.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: