МВФ не задоволений українською системою спрощеного оподаткування

3 жовтня 2016, 18:04
708
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У МВФ вважають, що модель спрощеної системи для малих платників податків залишається неадекватною

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає, що нинішня система спрощеного оподаткування в Україні не відповідає вимогам і відзначає необхідність її подальшого реформування, передає Інтерфакс-Україна

"Модель спрощеної системи для малих платників податків залишається неадекватною, оскільки вона все ще надає можливості для арбітражу між нею і загальною системою, і подальші реформи в цій сфері могли б принести додатковий дохід (близько 1% ВВП) при одночасному зменшенні диспропорцій", – йдеться в матеріалах другого перегляду програми EFF.

У МВФ зазначають, що після податкової реформи в 2016 році загальний рівень оподаткування і податкових ставок в Україні перестав оцінюватися як високий за міжнародними стандартами.

У Фонді також очікують, що загальний обсяг податкових надходжень в 2016 році знизиться до 34% від ВВП, в результаті чого в цілому буде відповідати середньому показнику в Центральній та Східній Європі.

Крім того, у МВФ чекають збільшення частки непрямих податків у загальному обсязі податкових надходжень в Україні в 2016 році до рівня середнього показника країн Центральної та Східної Європи.

При цьому прогнозується, що податкове навантаження на робочу силу, яка раніше становила приблизно 43% загальних витрат на оплату праці і набагато перевищувала середній показник у країнах ОЕСР (36%), скоротиться майже на 9 процентних пунктів.

Нагадаємо, що протягом січня-червня поточного року платниками єдиного податку сплачено понад 7,1 млрд. грн. Порівняно з минулим роком надходження податку зросли на 58%.

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 19:33

article_img
Смертність та народжуваність. Чому в Україні зростають темпи скорочення населення
Події

Сьогодні, 08:40

article_img
Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій
Made in Ukraine

Сьогодні, 12:00

article_img
Harley, стережися. В Україні розробили електричний мотоцикл

Головне

Події

Сьогодні, 17:25

article_img
УПЦ МП заявила про перехід до ПЦУ 36 громад з 12 тисяч
Події

Сьогодні, 13:02

article_img
В Україні очікується різке похолодання і снігопади
Політика

Сьогодні, 14:02

article_img
Суд відмовив Тимошенко у задоволенні позову проти Порошенка