МВФ не вніс Україну в розклад своїх засідань до кінця липня

20 липня 2016, 12:21
Рада директорів ключового кредитора України Міжнародного валютного фонду не внесла Україну в розклад своїх засідань, розпланований до 29 липня включно

Найближчими днями Рада директорів розгляне економічну ситуацію в 10 країнах, включаючи Китай, Ірландію, ОАЕ, Корею, Афганістан і ряд африканських держав. Проте Україна в розкладі відсутня, повідомляє Уніан посилаючись на матеріали офіційного сайту МВФ

Відео дня

Раніше глава Департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Джеррі Райс зазначав, що в серпні Рада директорів піде на традиційні тритижневі канікули, і засідання, у зв'язку з цим, поновляться тільки до кінця серпня - початку вересня. Райс також не виключав, що українське питання щодо другого перегляду програми співпраці, затвердженої в березні 2015 року, відбудеться у вересні.

При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман стверджував, що Україна виконала всі ключові маяки програми реформ як по лінії уряду, так і по лінії парламенту, і очікує від Фонду схвалення виконаної роботи і виділення нашій країні третього кредитного траншу в розмірі близько 1 млрд дол.

МВФ схвалив програму співробітництва з Україною з використанням механізму розширеного фінансування у березні 2015 року терміном на 4 роки з обсягом фінансування 17,5 млрд дол. У минулому році Україна отримала за програмою 2 траншу обсягами 5 і 1,7 млрд дол. Восени 2015 року Київ повинен був пройти другий перегляд програми і отримати третій транш у розмірі 1,7 млрд дол.

Однак ситуацію ускладнили проведені в жовтні вибори в місцеві ради, а потім серйозні політичні суперечки навколо податкової реформи та формування бюджету на 2016 рік. Співпраця з МВФ була фактично "заморожено".

Повернення до діалогу вітали в Києві та Вашингтоні. Рада директорів МВФ запланував засідання по Україні в липні. Спочатку передбачалося, що воно відбудеться в першій половині місяця. Однак пізніше, через зростання популістських настроїв, Верховна Рада не змогла ухвалити низку законопроектів з пакету МВФ, що стало однією з причин перенесення засідання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X