МВФ назвав головні умови для виділення траншу Україні

20 червня 2018, 08:20

Ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд є значущим кроком у боротьбі з корупцією. Однак тепер важливо оперативно заснувати новий судовий орган і відновити норму про його повноваження. Також залишаються відкритими питання з цінами на газ і дефіциту держбюджету.

Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард за підсумками проведеної напередодні розмови з президентом України Петром Порошенком.

Відео дня

"Мене дуже надихає ухвалення парламентом України закону про Вищий антикорупційний суд України, який є дуже важливим кроком у боротьбі з корупцією. Новий закон відкриває шлях для створення незалежного і сильного антикорупційного суду, який приєднається до діючих інститутів (Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура) для забезпечення відповідальності та правосуддя, необхідного народом України від публічних посадових осіб ", - зазначила Лагард.

При цьому вона додала, що була досягнута домовленість про невідкладне ухвалення парламентом додаткового закону, який дозволить безпосередньо сформувати суд до кінця року.

"Не менш важливим є відновлення підтриманих в першому читанні норм щодо розгляду Вищим антикорупційним судом всіх справ у своїй юрисдикції, включаючи всі нові апеляції на відповідні рішення судів першої інстанції", - зазначила глава МВФ.

Крім того, за словами Лагард, досягнута домовленість з главою держави про продовження тісної співпраці, в тому числі з урядом, для своєчасного виконання цих, а також інших умов, перш за все, стосуються цін на газ і дотримання граничного дефіциту держбюджету.

"Це критично важливо для завершення поточного перегляду підтримуваної МВФ програми", - наголосила Лагард

Як відомо, Міжнародний валютний фонд раніше висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року голова представництва МВФ в Україні Ґьоста Люнгман у інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ у найближчі місяць-два.

Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (приблизно $1,9 млрд) лише у другому півріччі 2018 року.

Водночас міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу у третьому кварталі 2018 року.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Раніше екс-міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна планує укласти з МВФ нову програму розширеного фінансування після завершення поточної.

НБУ розраховує, що обсяг наступної програми співпраці із МВФ може становити приблизно $5,5 млрд. Водночас регулятор, як і раніше, очікує надходження від МВФ приблизно $2 млрд у 2018 році за поточною програмою.

Показати ще новини
Радіо NV
X