МВФ назвав ключовий показник для економічної стабільності України

16 листопада 2018, 14:28

Дотримання фіскальної дисципліни та залучення інвестицій є ключовими для макрофінансової стабільності України.

Про це заявив постпред Міжнародного валютного фонду (МВФ) Ґьоста Люнгман, передає Інтерфакс-Україна.

"Ключове тут - це дотримання фіскальної дисципліни, залучення інвестицій", - сказав він під час "круглого столу" в Києві в п'ятницю, 16 листопада.

Відео дня

Люнгман також зазначив в цьому контексті важливу роль урядової політики.

"Як досягти зниження державного боргу? По-перше, рівень дефіциту бюджету щодо ВВП необхідно утримувати в межах 2,3%", - зазначив він.

Кабінет міністрів під час засідання 14 листопада схвалив з триденним доопрацюванням проект закону про державний бюджет на 2019 рік до другого читання. Як зазначила під час засідання в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова, дефіцит бюджету в даному варіанті законопроекту залишається на рівні 2,3% ВВП.

Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій стверджував, що парламент розгляне проект закону про держбюджет на 2019 рік у четвер, 22 листопада.


Нагадаємо, що 19 жовтня Україна і МВФ досягли робочої домовленості про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA) на $3,9 млрд, яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року і що спливає в березні 2019 року. Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Угода підлягає затвердженню менеджментом фонду і схваленню його радою директорів. Засідання ради очікується в кінці року після прийняття Верховною Радою державного бюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій МВФ.

Паралельно СБ на прохання уряду України здійснює підготовку гарантійної операції на $650 млн на підтримку основних реформ для економічного зростання, фіскальної стійкості і поліпшення управління. Разом з тим, нова гарантійна операція не зможе бути здійснена без досягнення угоди з МВФ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X