МВФ назвав головну умову для початку нової програми з Україною

15 листопада 2018, 17:47

Розгляд радою директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) нової програми співпраці з Україною можливе після затвердження Верховною Радою державного бюджету на 2019 рік.

Про це повідомив офіційний представник Фонду Джеррі Райс під час традиційного брифінгу у Вашингтоні, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Влада країни продовжує працювати над виконанням попередніх умов, необхідних для подальшого затвердження нової програми радою директорів. Ми очікуємо, що рада директорів розгляне програму пізніше, в цьому році, після виконання цих попередніх умов, а саме - затвердження держбюджету на 2019 год...", - сказав він.

Відео дня

Нагадаємо, що 19 жовтня Україна і МВФ досягли робочої домовленості про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA) на $3,9 млрд, яка замінить програму розширеного фінансування (EFF). Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Зараз Україна співпрацює з МВФ за програмою розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року. Програмою було передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну в квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Всього за програмою EFF Україна отримала $7,7 млрд.

Раніше в Раді директорів МВФ заявляли, що готові затвердити нову програму підтримки економічної політики України тільки після остаточного перегляду тарифів на опалення відповідно до підвищення ціни на газ.


Кабінет міністрів під час засідання 14 листопада схвалив з триденним доопрацюванням проект закону про державний бюджет на 2019 рік до другого читання. Як зазначила під час засідання в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова, дефіцит бюджету в даному варіанті законопроекту залишається на рівні 2,3% ВВП.

Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій стверджував, що парламент розгляне проект закону про держбюджет на 2019 рік у четвер, 22 листопада.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X