МВФ назвав головні умови для фінансування України

1 лютого 2018, 10:59

Глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що основними умовами завершення четвертого перегляду програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України і виділення траншу кредиту є ухвалення закону про Антикорупційний суд, а також виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня.

"Є певні умови, їх треба виконати. Це досяжні показники: сподіваємося на швидке їх виконання", - цитує його агентство Інтерфакс-Україна.

Люнгман також зазначив, що метою запровадження ринкових цін на газовому ринку є придушення штучної сегментації ринку окремо для домогосподарства і окремо для промисловості.

Відео дня

Серед інших завдань він виділив утримання інфляції, позитивно оцінивши підвищення облікової ставки Нацбанком, збереження політики гнучкого обмінного курсу для підтримки конкурентоспроможності української економіки.

Глава представництва зазначив, що міжнародні резерви України зросли на $6,5 млрд - до $19 млрд, однак необхідно нарощувати їх і надалі - до $30 млрд, щоб забезпечити захист від зовнішніх шоків.

Він також закликав у політиці підвищення зарплат орієнтуватися на зростання продуктивності праці, оскільки надмірне збільшення зарплат зашкодить стабільному зростанню.

Зазначимо, що МВФ вже не вперше вимагає від Києва підвищити ціни на природний газ для населення. На цей крок Кабінет Міністрів Володимира Гройсмана поки не наважився. Буквально минулого тижня як сам прем'єр, так і міністр енергетики Ігор Насалик заперечували цю можливість.

Однак президент України Петро Порошенко заявив практично зворотне : "Я знаю, що уряд готовий врегулювати ціни на газ".

У свою чергу Національний банк України (НБУ) назвав затримку з отриманням траншів МВФ "ключовим ризиком" для фінансової стабільності країни.

Нагадаємо, що Україна та МВФ у березні 2015 року підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

За прогнозами міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, наступний транш МВФ може становити $1,9 млрд, але Україна зможе його отримати не раніше ніж в першому кварталі 2018 року.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Україна має ухвалити закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже ухвалена пенсійна реформа.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X