МВФ назвав головні реформи для зростання економіки України

16 травня 2018, 08:54

Для забезпечення стійкого економічного зростання України ввела і продовжує працювати над вісьмома ключовими структурними реформами.

Про це заявив постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Ґьоста Люнгман, передає Укрінформ.

За його словами, серед таких реформ - реструктуризація Нацбанку, очищення фінансового сектора, перебудова системи управління державними фінансами та податковою адміністрацією, реформа пенсійного забезпечення та енергетичного сектора, приватизація, боротьба з корупцією, а також відкриття ринку землі.

Відео дня

Об'єднує всі ці реформи необхідність мати міцний інституційний ґрунт для їх реалізації.

"Значення міцних і ефективних урядових інституцій є ключовим для забезпечення ґрунтовного економічного зростання, що доведено авторитетними економічними дослідженнями. Інституційно зрілі держави традиційно демонструють вищі темпи економічного розвитку, хоча економісти все ще сперечаються, що є похідним одне від іншого - або потужні інститути насамперед сприяють економічному підйому, або, навпаки, сталий розвиток зміцнює самі інститути", - зазначив Люнгман.

Нагадаємо, що раніше МВФ зберіг прогноз зростання економіки України в 2018 році на рівні 3,2%, але погіршив прогноз на 2019 до 3,3% (раніше прогнозувалося 4%).

Також міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозувало зростання економіки країни на 3,2% в 2018 році. При цьому в 2019 році агентство прогнозує зростання на 3,7%.

Міжнародне рейтингове агентство S&P очікує прискорення зростання екномікі України в 2018 році до 3,1% з уповільненням його до 2,9% в 2019-2021 роках.

Показати ще новини
Радіо НВ
X