МВФ наполягає на черговому підвищенні цін на газ

23 листопада 2018, 12:27

Кабінет міністрів України продовжує обговорювати з Міжнародним валютним фондом (МВФ) питання підвищення ціни на газ, що є однією з ключових умов для затвердження нової програми співпраці.

Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова на прес-конференції в Києві, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Питання енергетичної реформи та підняття ціни на газ, і відповідно підвищення тарифів, яке з цим пов'язане - це одне з питань, яке ми обговорюємо", - сказала вона.

Відео дня

За словами Маркарової, дискусії, зокрема, йдуть навколо поступового підвищення до ринкового рівня цін на газ для населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії.

"Постанова (№867 від 19 жовтня 2018 року - ред.), як ви знаєте, Кабінет міністрів вже затвердив. Зараз триває процес перегляду тарифів, який слідує за постановою", - сказала вона.

Глава Мінфіну відмовилася спрогнозувати, як швидко МВФ може розглянути питання продовження співпраці з Україною.

"Ми зараз намагаємося максимально швидко направити (затверджений держбюджет-2019 - ред.) нашим партнерам. Я сподіваюся, що найближчим часом ми будемо знати, коли МВФ буде готовий винести на розгляд ради директорів питання затвердження нової програми з Україною", - сказала Маркарова .

У той же час вона нагадала, що кошти Фонду, не залежно від обсягу першого траншу, будуть спрямовані в резерви Національного банку України. Мінфін розраховує на отримання коштів макрофінансової допомоги ЄС, а також залучення фінансування під гарантії Світового банку (СБ), які прив'язані до програми співпраці з МВФ.

"Ми сподіваємося ще в цьому році отримати €500 млн макрофінансової допомоги ЄС ... Гарантія СБ становить $650 млн, це означає, що під цю гарантію ми можемо залучити $800 млн і більше, вийшовши з цієї гарантією на ринки", - сказала глава Мінфіну.

Нагадаємо, що МВФ і Україна на робочому рівні досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by, яка замінить програму розширеного фінансування (EFF). Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Проте Рада директорів МВФ готова затвердити нову програму підтримки економічної політики України тільки після остаточного перегляду тарифів на опалення відповідно до підвищення ціни на газ.

Нагадаємо, що в жовтні Кабмін прийняв рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року.

Україна знаходиться в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X