МВФ істотно погіршив прогноз падіння ВВП України

3 жовтня 2015, 17:38
Міжнародний валютний фонд знову погіршив прогноз падіння економіки України в 2015 році - до 11% з 9%, прогнозованих у червні

У повідомленні Фонду йдеться, що макроекономічна ситуація в Україні поступово стабілізується: обмінний курс залишається стійким, обсяг гривневих депозитів збільшується, інфляція сповільнюється.

Відео дня

"Валові міжнародні резерви до кінця серпня зросли до $12,6 млрд і надалі ще будуть підтримані угоди про валютний своп (swap) на $500 млн між Національним банком України і Національним банком Швеції. Тим не менш, падіння економіки країни в першому півріччі виявилося більш істотним, ніж очікувалося, у зв'язку з чим місія вирішила переглянути прогноз падіння економіки у 2015 році до 11%", - повідомляється в документі.

Між іншим, як зазначає Інтерфакс-Україна, місія МВФ, за підсумками роботи в Києві в період з 22 вересня по 2 жовтня, вирішила продовжити дискусії з Україною в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України.

"Місія провела з владою конструктивні дискусії щодо заходів, необхідних для завершення другого перегляду програми в рамках угоди про EFF. Порозуміння було досягнуте з більшості питань. Тим не менш, оскільки владі все ще потрібен деякий час для виконання всіх рекомендацій на 2016 рік, у найближчі тижні переговори продовжаться ", - наводяться в документі слова керівника місії МВФ в Україні Миколи Георгієва.

За даними Світового банку, в 2015 році реальний ВВП України впаде на 12% при інфляції на кінець року у 50,8%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X