«Упевнений, що місія завершить роботу». Шмигаль розповів, як у МВФ поставилися до регулювання цін на газ

18 січня 2021, 14:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кабінет міністрів і Нафтогаз України проводять активні консультації з місією МВФ щодо заходів державного регулювання на газовому ринку і впевнені в успіху цих переговорів.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Звичайно, вони (місія МВФ, — ред.) будуть очікувати виходу кінцевого документа, щоб переконатися, що ми дійсно повертаємося до тарифного регулювання. Я впевнений, що місія МВФ завершить свою роботу в Україні, і ми будемо рухатися з ними далі так, як і планували», — сказав Шмигаль.

Відео дня

Прем'єр зазначив, що обмеження ціни на газ для населення в 6,99 грн за кубометр запроваджено тимчасово — на два місяці - в зв’язку з існуючими перекосами на ринку, але не є поверненням до режиму спецобов’язків, від якого Україна відмовилася в рамках програми поточної співпраці з МВФ stand-by.

Шмигаль додав, що з МВФ також обговорюється перехід від місячного контракту на поставку газу до річного, як контракту за замовчуванням, оскільки побутові споживачі звикли до фіксованого тарифу.

«Ці аргументи також сприйняті Фондом. З ними також спілкувався Нафтогаз і запевнив, що ані покладання спеціальних обов’язків не відбувається, ані неринкових механізмів ми не використовуємо. Тому вважаю наше співробітництво абсолютно конструктивним», — сказав прем'єр-міністр.

В Україні з 11 січня відновила роботу місія Європейського департаменту МВФ з питань першого перегляду програми для України в форматі stand-by.

18 січня Кабмін ухвалив рішення, яким з 1 лютого встановлюється гранична ціна на газ для населення — 6,99 грн/кубометр.

Раніше Денис Шмигаль заявляв про конструктивні переговори з місією МВФ з питання цін на газ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X