МВФ готовий скликати термінове засідання щодо виділення траншу для України

29 листопада 2018, 09:37

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард позитивно оцінила поточний рівень співпраці з Україною і статус підготовки нової програми фінансування stand-by. Уже в грудні рада директорів Фонду готова зібратися для її затвердження.

Про це йдеться в заяві Лагард за підсумками телефонних переговорів з президентом України Петром Порошенком, передає Інтерфакс-Україна.

"Все попередні умови (prior actions), як очікується, будуть виконані українською владою до 10 грудня після чого терміново буде ініційовано засідання ради директорів для обговорення програми SBA", - наголошується в повідомленні.

Відео дня

За її словами, представники МВФ продовжують вивчати ключові параметри держбюджету України на 2019 рік. Попередній аналіз документа є задовільним, відповідно процес оцінки буде завершено незабаром.

"Ми підтвердили позитивні і обопільні взаємини між Україною і МВФ", - наголосила Лагард.


Нагадаємо, що 19 жовтня Україна і МВФ досягли робочої домовленості про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA) на $3,9 млрд, яка замінить програму розширеного фінансування (EFF). Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Зараз Україна співпрацює з МВФ за програмою розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року. Програмою було передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну в квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Всього за програмою EFF Україна отримала $7,7 млрд.

Раніше в Раді директорів МВФ заявляли, що готові затвердити нову програму підтримки економічної політики України тільки після остаточного перегляду тарифів на опалення відповідно до підвищення ціни на газ. А також прийняття держбюджету-2019.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X