МТС Україна готується придбати 3G-оператора Ахметова - ЗМІ

14 січня 2016, 14:12
Компанія МТС Україна (Vodafone) домовилася про придбання 3G-оператора Тримоб в Укртелекому, що належить СКМ Ріната Ахметова

Про це з посиланням на двох топ-менеджерів з телекомунікаційного ринку та одного чиновника повідомляє ЛІГА.net.

Зазначається, що угода має бути закрита в першій половині року. Сума операції складе 3 млрд грн. "Це приблизно така сума, про яку йшлося при переговорах 2011 року", - заявив один зі співрозмовників агентства. За інформацією інших джерел, сума угоди дорівнюватиме 2,7-3,3 млрд грн, а може складе всього $100 млн. Постачальники обладнання за негласною заявкою з Москви вже нібито почали оцінку вартості свопу обладнання мереж Тримоб.

Відео дня

Як повідомили співрозмовники, кілька місяців тому екс-гендиректор МТС Україна Олег Проживальський цікавився думкою голови Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації Олександра Животовського про майбутню угоду. Тоді Проживальський нібито говорив і про те, що в майбутньому збирається претендувати і на сам Укртелеком.

Агентство зазначає, що поки представники компаній не дають коментарів щодо запланованої угоди. "Статус не змінився, розглядаємо варіанти, не виключаємо продаж", - повідомив директор з корпоративних комунікацій Укртелекому Михайло Шуранов. У прес-службі МТС Україна операцію назвали чутками.

За словами керуючого партнера компанії Expert & Consulting Анатолія Фроленкова, успішна угода між компаніями стане багатоходовою комбінацією. Він розповів, що вона почалася ще навесні - з продажу фіксованого бізнесу МТС компанії СКМ - Vega. Тепер же МТС збирається придбати Тримоб, аби перегнати конкурентів по покриттю мережі 3G і величині абонентської бази.

Агентство нагадує, що згідно з даними на 2014 рік, Тримоб обслуговував близько 800 тисяч абонентів у всіх областях країни. 3G мережа МТС на кінець 2015 року покривала 19 обласних центрів. Рік тому компанії домовилися про двосторонній роумінг для абонентів у своїх мережах. Водночас на початку 2015 року повідомлялося про переговори між Укртелекомом та турецьким холдингом Turkcell (Life:)) про продаж Тримоб.

Раніше НВ писало, що союз МТС з Vodafone обіцяє знизити тарифи компанії в роумінгу та прискорити розвиток її 3G-мережі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X