«Реальність може виявитися гіршою за прогноз». Крісталіна Георгієва про вплив вірусу на світову економіку
Глава МВФ підкреслила, що дійсність може виявитися менш оптимістичною, ніж прогноз фонду.
Економічні наслідки викликаної пандемією кризи можуть бути більш серйозними, ніж падіння світового ВВП на 3%, яке спрогнозував Міжнародний валютний фонд у своєму квітневому звіті.
Про це директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва розповіла в інтерв'ю ВВС.
«Я хочу підкреслити, що насправді цей прогноз може бути більш оптимістичним, ніж щось, що відбудеться в реальності», — зазначила Георгієва.
Також вона додала, що МВФ готує останні макроекономічні прогнози радячись з епідеміологами, чого раніше не траплялося за всю історію існування фонду.
«За їхніми словами, новий коронавірус — це велика загадка, і невідомо, чи є ймовірність, що він повернеться у 2021 році», — додала Георгієва.
Попри глибокий економічний спад, очільниця МВФ з обережно ставиться до передчасного скасування карантину.
«Збереження життів і економічного становища нерозривно пов’язані з припиненням пандемії. Ми просто не можемо запустити економіку повною мірою, а без перезапуску економіки міністри фінансів не отримають необхідних їм доходів, зокрема, на медичні витрати», — додала Георгієва.
Нагадаємо, що згідно з даними квітневого прогнозу МВФ, у фонді очікують різкого скорочення світової економіки у 2020 році на 3%. Даний прогноз МВФ ґрунтується на тому, що пандемія припиниться в другій половині 2020 року і заходи щодо її стримування можуть бути поступово ослаблені.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.