Москва підлила масла в вогонь сьогоднішнього "дефолту" Києва

23 вересня 2015, 15:33
Глава Мінфіну Росії Антон Сілуанов заявив, що в Кремлі не готові обговорювати пропозицію українського Мінфіну про реструктуризацію євробондів на 3 млрд дол. нарівні з іншими кредиторами

"Україна розсилала свої пропозиції комерційним кредиторам і включила туди Росію. Ми не відносимося до цієї категорії кредиторів, тому питання в цьому випадку вирішуються в установленому порядку. Позицію з цього питання ми неодноразово висловлювали: ми чекаємо погашення боргу", - заявив Силуанов в Держдумі, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Відзначимо, Україна у вівторок скликала на 14 жовтня збори власників всіх 11 випусків суверенних єврооблігацій і 3 випусків гарантованих державою єврооблігацій ДП Фінінпро.

Зборів з різницею в 10 хвилин призначені в проміжок часу з 10:00 до 12:10 за лондонським часом в офісі юридичного радника України White & Case LLP в Лондоні.

Серед інших, на 11:10 запрошуються власники єврооблігацій на $3 млрд з погашенням 25 грудня цього року, викуплених Росією на кошти Фонду національного добробуту (ФНБ) в кінці 2013 року.

"Україна зараз направила свої нові пропозиції кредиторам, вони ніяк не можуть домовитися. З ким домовлятися? Умови навіть для комерційних кредиторів постійно змінюються. По суті справи, Україна недоговороздатна, ведучи таку політику. Спочатку одні умови були виставлені кредиторам, сьогодні йдеться про інші. Росія не може домовлятися разом з іншими комерційними кредиторами, у нас борг суверенної держави, це очевидно. Тому ми розраховуємо на виконання зобов'язань Україною", - заявив Сілуанов.

При цьому він заявив, що програма допомоги Україні з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ) передбачає, що борги перед суверенними державами повинні виконуватися в повному обсязі. "Тому наш представник МВФ утримався при голосуванні за прийняття програми, при тому що всі інші підтримали її", - заявив російський міністр.

"Ми ніяких пропозицій не отримали. Ще раз кажу, ми будемо розмовляти зовсім на інших позиціях з Україною", - сказав він.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України у зв'язку зпроцесом реструктуризації держборгу, що почався у вівторок, 22 вересня, в результаті якого були тимчасово припинені виплати за зовнішніми зобов'язаннями, закликало кредиторів не розцінювати цей крок як технічний дефолт.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X