Москва підлила масла в вогонь сьогоднішнього "дефолту" Києва

23 вересня 2015, 15:33
1486
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Москва підлила масла в вогонь сьогоднішнього "дефолту" Києва - фото

Сілуанов (на фото праворуч) заявив, що Кремль хоче обговорювати питання реструктуризації без участі інших кредиторів

Глава Мінфіну Росії Антон Сілуанов заявив, що в Кремлі не готові обговорювати пропозицію українського Мінфіну про реструктуризацію євробондів на 3 млрд дол. нарівні з іншими кредиторами

"Україна розсилала свої пропозиції комерційним кредиторам і включила туди Росію. Ми не відносимося до цієї категорії кредиторів, тому питання в цьому випадку вирішуються в установленому порядку. Позицію з цього питання ми неодноразово висловлювали: ми чекаємо погашення боргу", - заявив Силуанов в Держдумі, передає Інтерфакс-Україна.

Відзначимо, Україна у вівторок скликала на 14 жовтня збори власників всіх 11 випусків суверенних єврооблігацій і 3 випусків гарантованих державою єврооблігацій ДП Фінінпро.

Зборів з різницею в 10 хвилин призначені в проміжок часу з 10:00 до 12:10 за лондонським часом в офісі юридичного радника України White & Case LLP в Лондоні.

Серед інших, на 11:10 запрошуються власники єврооблігацій на $3 млрд з погашенням 25 грудня цього року, викуплених Росією на кошти Фонду національного добробуту (ФНБ) в кінці 2013 року.

"Україна зараз направила свої нові пропозиції кредиторам, вони ніяк не можуть домовитися. З ким домовлятися? Умови навіть для комерційних кредиторів постійно змінюються. По суті справи, Україна недоговороздатна, ведучи таку політику. Спочатку одні умови були виставлені кредиторам, сьогодні йдеться про інші. Росія не може домовлятися разом з іншими комерційними кредиторами, у нас борг суверенної держави, це очевидно. Тому ми розраховуємо на виконання зобов'язань Україною", - заявив Сілуанов.

При цьому він заявив, що програма допомоги Україні з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ) передбачає, що борги перед суверенними державами повинні виконуватися в повному обсязі. "Тому наш представник МВФ утримався при голосуванні за прийняття програми, при тому що всі інші підтримали її", - заявив російський міністр.

"Ми ніяких пропозицій не отримали. Ще раз кажу, ми будемо розмовляти зовсім на інших позиціях з Україною", - сказав він.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України у зв'язку зпроцесом реструктуризації держборгу, що почався у вівторок, 22 вересня, в результаті якого були тимчасово припинені виплати за зовнішніми зобов'язаннями, закликало кредиторів не розцінювати цей крок як технічний дефолт.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
8805
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Зеленський слабко орієнтується в політиці. Це дуже ризиковано – Томаш Фіала
3664
Події

Сьогодні, 18:31

thumb img
Принципи перших. П'ять надихаючих історій відомих українок – про те, як досягти успіху
2642

Головне

Футбол

Сьогодні, 19:18

thumb img
Федерація футболу Люксембургу опротестує результат матчу проти України через Мораеса
Події

Сьогодні, 11:17

thumb img
В Україні набув чинності закон про визнання воїнів УПА учасниками бойових дій
Фінанси

Сьогодні, 14:40

thumb img
Вбивця банків. Apple оголосила про випуск віртуальної банківської карти Apple Card