Московський суд відмовив прийняти позов про стягнення з України $144 мільйонів

27 червня 2017, 16:19
Арбітражний суд Москви відмовився прийняти заяву Татнафти про приведення у виконання рішення іноземного суду про стягнення з України про виплату компенсації в рамках справи Укртатнафти в розмірі $144 млн

Про це повідомляє кореспондент Інтерфаксу з суду.

Представник компанії заявив, що рішення буде оскаржене.

"Суд прийняв рішення припинити провадження за заявою Татнафти про визнання і приведення у виконання рішення іноземного суду, винесеного 29 липня 2014 року міжнародним комерційним арбітражем та повернути Татнафті суму держмита", - заявила суддя.

Відео дня

Нагадаємо, Татнафта почала арбітражний розгляд проти України у 2008 році відповідно до російсько-української угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій через ситуацію навколо Укртатнафти.

Укртатнафта створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій Укртатнафти належало структурам, близьким до Татнафти, міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо Татнафти. Однак в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи Приват українських олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь Татнафти і зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки. У тому ж році Україна ініціювала провадження в Апеляційному суді Парижа з метою скасування цих двох арбітражних рішень, заявивши, що склад арбітражу не володів компетенцією для розгляду спору, а один з арбітрів не відповідав вимогам незалежності та неупередженості. Апеляційний суд Парижа в кінці 2016 року залишила в силі два арбітражних рішення, що зобов'язують Україну виплатити Татнафті $112 млн, а також відсотки.

Нагадаємо, що російська Татнафта у квітні подала до судів Москви і Лондона позови проти України на $144 млн.

Позови були подані до високого суду правосуддя Відділення королівської лави, Комерційний суд в Лондоні - і в Арбітражний суд міста Москви.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X