Кабмін схвалив початок концесії морських портів Ольвія і Херсон

14 серпня 2019, 15:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кабінет Міністрів на засіданні 14 серпня схвалив рішення про затвердження умов і початок концесії морських портів Ольвія та Херсон.

Про це повідомив в Facebook міністр інфраструктури Володимир Омелян.

"Щойно уряд схвалив рішення про затвердження умов і початок концесії морських портів Ольвія та Херсон! Маємо попередньо більше двадцяти заявок від потужних іноземних і українських компаній", - написав він.

Відео дня

Омелян додав, що передача морських портів в довгострокове управління ефективним приватним компаніям приведе до збільшення надходжень податків до бюджетів всіх рівнів, створення нових робочих місць, залучення прямих інвестицій, збільшення відрахувань до місцевих бюджетів і ліквідації політичної корупції.

"Проект в порту Ольвія передбачає передання концесіонеру на визначений строк цілісного майнового комплексу, що включає майно ДП Стивідорна компанія Ольвія, майно ДП АМПУ, а також об’єкти, спеціально збудовані відповідно до умов концесійного договору за умови взяття концесіонером на себе певних інвестиційних зобов'язань. Проект в порту Ольвія сприятиме залученню інвестицій у розмірі до 17,3 млрд грн та збільшення надходжень до бюджетів різних рівнів до 58 млрд грн за весь період дії договору концесії, у тому числі надходження від концесійних платежів до 19,5 млрд грн", - розповіли в Мінінфраструктури.

Реалізація проекту у морському порту Херсон передбачає передання концесіонеру цілісного майнового комплексу, що включає майно ДП ХМТП, ДП АМПУ, а також об’єкти, спеціально збудовані відповідно до умов концесійного договору.

"Проект в порту Херсон сприятиме залученню інвестицій у розмірі близько 1,37 млрд грн та збільшенню надходжень до бюджетів різних рівнів до 14,3 млрд грн за весь період дії договору концесії, у тому числі надходжень від концесійних платежів до 2,8 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

Наступним кроком беде схвалення конкурсними комісіями конкурсної документації, після чого Мінінфраструктури будуть прийняті накази про затвердження конкурсної документації та оголошення концесійних конкурсів.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив 8 серпня, що закон про концесію буде прийнято восени 2019 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X