Moody's зробило невтішний прогноз для українців

26 жовтня 2017, 15:53
Міжнародне рейтингове агентство Moody's прогнозує, що в Україні ВВП на душу населення залишатиметься найменшим серед країн СНД у 2017-2018 роках

Про це повідомив директор банківської групи Moody's Investors Service Ярослав Совгіра, передають Українські новини.

"Якщо подивитися на ВВП на душу населення, виражений у доларах, то картина дуже погана. ВВП складе трохи більше $2 тис. (у 2017-2018 роках). Можна, звичайно, його привести до паритету купівельної спроможності, тоді він буде близько $5 тис. або $6 тис., але точно так само інші країни можна привести. Якщо ВВП на душу населення такий низький, то це означає, що населення продовжує залишатися дуже бідним", - розповів Совгіра.

Відео дня

За даними Moody's, в Росії ВВП на душу населення в наступних роках буде вище $10 тис., у Казахстані - більше $8 тис., у Білорусі - понад $6 тис., в Азербайджані - понад $4 тис., у Вірменії наблизиться до $4 тис.

"Абсолютний рівень ВВП в Україні дуже низький. Звичайно, якщо курс сильно не зміниться, то ВВП через пару років підвищиться до $3 тис., ще через 3-4 роки - до $4 тис. Я спеціально дивився ВВП України в кращі часи: у 2008 році номінальний ВВП в доларах був близько $8 тис., а у 2013 - близько $4 тис. зараз $2 тис. Скільки має пройти років, щоб населення зажило, як до кризи? " - зазначив представник Moody's.

Він також спрогнозував, що зростання ВВП України в 2018 році буде випереджати країни СНД, проте в абсолютних цифрах це зростання буде маленьким.

"Останні 10 кварталів дійсно спостерігається зростання ВВП, але якщо подивитися на його абсолютний обсяг, то він не дотягує до $100 млрд. Хоча у 2013 році він був більше $180 млрд, тобто зараз у доларах він у 2 рази менше, ніж був до цього. Також якщо подивитися на купівельну спроможність, то доходи населення сильно впали", - додав він.

Нагадаємо, що в проекті державного бюджету на 2018 рік Кабінет Міністрів передбачив прогноз зростання ВВП в 2018 році на 3% при інфляції 7% (грудень до грудня).

При цьому, НБУ погіршив прогноз інфляції на 2017 рік до 12,2%. Однак, в подальшому інфляція продовжить сповільнюватися і наблизиться до центральної точки цільового діапазону в третьому кварталі 2018 року. Після закінчення 2018 року інфляція складе 7,3%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X