Moody's заявило про провал імпортозаміщення в Росії

18 серпня 2015, 07:46
Оголошена Росією політика імпортозаміщення не приносить результатів у жодній галузі, крім виробництва їжі, йдеться у звіті Global Macro Outlook міжнародного рейтингового агентства Moody's

"Машинобудування та виробництво обладнання падають швидкими темпами. Єдиний сектор, на який імпортозаміщення має позитивний вплив, це харчова промисловість", - наводить витяг зі звіту РБК.

Відео дня

На думку аналітиків, коли рівень реальних доходів населення Росії стабілізується і зросте попит, обсяг імпорту, швидше за все, знову зросте.

Ще три місяці тому, коли був опублікований попередній Global Macro Outlook, аналітики Moody's називали імпортозаміщення "поштовхом до зростання".

Також Moody's відзначили, що у другому кварталі 2015 року економічний спад в Росії збільшився. "Домогосподарства як і раніше несуть на собі основний тягар економічної кризи", - підкреслено у звіті.

Аналітики Moody's спрогнозували, що в 2015 році ВВП Росії скоротиться на 3%, а в 2016 році буде нульове зростання.

Влада Росії оголосила курс на імпортозаміщення в першій половині 2014 року на тлі санкцій Заходу за анексію Криму і пізніше - за вторгнення в Донбас.

Президент РФ Володимир Путін заявляв на Петербурзькому економічному форумі, що Росія буде проводити активну політику імпортозаміщення". "При цьому буде розроблений цілий пакет заходів з підтримки вітчизняних підприємств", - говорив він.

Про провал імпортозаміщення в Росії ще в червні писала газета КоммерсантЪ. За даними видання, з початку 2015 року зростання внутрішнього виробництва в Росії не покривало скорочення імпорту. Зі 100 підприємств, що знизили або відмовилися від імпорту в першому кварталі 2015 року, лише 17% збільшили закупівлі російських аналогів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X