Moody's заявило про провал імпортозаміщення в Росії

18 серпня 2015, 07:46
1912
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ще три місяці тому аналітики Moody's називали імпортозаміщення "поштовхом до зростання"

Оголошена Росією політика імпортозаміщення не приносить результатів у жодній галузі, крім виробництва їжі, йдеться у звіті Global Macro Outlook міжнародного рейтингового агентства Moody's

"Машинобудування та виробництво обладнання падають швидкими темпами. Єдиний сектор, на який імпортозаміщення має позитивний вплив, це харчова промисловість", - наводить витяг зі звіту РБК.

На думку аналітиків, коли рівень реальних доходів населення Росії стабілізується і зросте попит, обсяг імпорту, швидше за все, знову зросте.

Ще три місяці тому, коли був опублікований попередній Global Macro Outlook, аналітики Moody's називали імпортозаміщення "поштовхом до зростання".

Також Moody's відзначили, що у другому кварталі 2015 року економічний спад в Росії збільшився. "Домогосподарства як і раніше несуть на собі основний тягар економічної кризи", - підкреслено у звіті.

Аналітики Moody's спрогнозували, що в 2015 році ВВП Росії скоротиться на 3%, а в 2016 році буде нульове зростання.

Влада Росії оголосила курс на імпортозаміщення в першій половині 2014 року на тлі санкцій Заходу за анексію Криму і пізніше - за вторгнення в Донбас.

Президент РФ Володимир Путін заявляв на Петербурзькому економічному форумі, що Росія буде проводити активну політику імпортозаміщення". "При цьому буде розроблений цілий пакет заходів з підтримки вітчизняних підприємств", - говорив він.

Про провал імпортозаміщення в Росії ще в червні писала газета КоммерсантЪ. За даними видання, з початку 2015 року зростання внутрішнього виробництва в Росії не покривало скорочення імпорту. Зі 100 підприємств, що знизили або відмовилися від імпорту в першому кварталі 2015 року, лише 17% збільшили закупівлі російських аналогів.

Вибір редакції

Політика

Вчора, 20:41

article_img
Roshen не менш вагомий, ніж Квартал 95. Політтехнолог Порошенка - про президента, Зеленського, Тимошенко і Коломойського
Ігри

Вчора, 07:00

article_img
Нові мобільні ігри, за які не соромно
Food&Drink

Вчора, 12:18

article_img
Шеф без татуювань і ресторан року в ПАР. У Парижі роздали премії World Restaurant Awards

Головне

Країни

Вчора, 00:12

article_img
У Facebook назвали умови відновлення проектів Russia Today
Події

Вчора, 22:16

article_img
СБУ оголосила у розшук головного фігуранта справи про MH17
Події

Вчора, 12:06

article_img
ГПУ проти НВ: учасники Медіаруху висловили обурення загрозою розкриття джерел видання